ბათუმში მეზობელმა მეზობელი დაჭრა
პოლიციამ მეზობლის დაჭრაში ეჭვმიტანილი ცხელ კვალზე დააკავა. მას დანაშაულის დამტკიცების შემთხვვეაში 15 წლამდე პატიმრობა ემუქრება. 04.01.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-01-04T17:47+0400
თბილისი, 4 იანვარი - Sputnik. აჭარის პოლიციის თანამშრომლებმა განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 30 წლის მამაკაცი დააკავეს, იუწყება შინაგან საქმეთა სამინისტრო. გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბათუმში, ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკებისას, მეზობლად მცხოვრებ 37 წლის მამაკაცს დანით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მოათავსეს. პოლიციამ მეზობლის დაჭრაში ეჭვმიტანილი ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/01/19/250706280_138:0:2363:1669_1920x0_80_0_0_e22ee38d8be197ecf5321f9eb67cafd6.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, აჭარა , შემთხვევები საქართველოში, შემთხვევები, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
პოლიციამ მეზობლის დაჭრაში ეჭვმიტანილი ცხელ კვალზე დააკავა. მას დანაშაულის დამტკიცების შემთხვვეაში 15 წლამდე პატიმრობა ემუქრება.
თბილისი, 4 იანვარი - Sputnik. აჭარის პოლიციის თანამშრომლებმა განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 30 წლის მამაკაცი დააკავეს, იუწყება შინაგან საქმეთა სამინისტრო.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბათუმში, ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკებისას, მეზობლად მცხოვრებ 37 წლის მამაკაცს დანით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მოათავსეს.
პოლიციამ მეზობლის დაჭრაში ეჭვმიტანილი ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.