საქართველო 2026 წელს ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატს უმასპინძლებს
მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, კონტინენტის პირველობაზე ევროპის არაერთი სახელოვანი ძიუდოისტი იასპარეზებს. 21.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-21T21:06+0400
თბილისი, 21 მარტი — Sputnik. საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერით, 2026 წელს ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატი გაიმართება. ამის შესახებ ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს. ძიუდოს 2026 წლის ევროპის ჩემპიონატის საქართველოში ჩატარების შესახებ შეთანხმება დღეს გაფორმდა. ხელშეკრულებას ხელი სპორტის მინისტრმა შალვა გოგოლაძემ, ევროპის ძიუდოს კავშირის პრეზიდენტმა ლასლო ტოთიმ და ძიუდოს ფედერაციის პრეზიდენტმა ლევან ნოზაძემ მოაწერეს. როგორც საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ აღნიშნა, მთავრობა მაქსიმალურად შეუწყობს ხელს ევროპის ძიუდოს კავშირთან თანამშრომლობის კიდევ უფრო განვითარებას და ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატის მაღალ დონეზე ჩატარებას უზრუნველყოფს. მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, კონტინენტის პირველობა თბილისში 2026 წლის 23-26 აპრილს გაიმართება და ტურნირზე ევროპის არაერთი უძლიერესი ძიუდოისტი იასპარეზებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/03/1b/276129580_134:0:2865:2048_1920x0_80_0_0_c3f45804b581a76ae7325291806965d6.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, სპორტი, საქართველოს მთავრობა
მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, კონტინენტის პირველობაზე ევროპის არაერთი სახელოვანი ძიუდოისტი იასპარეზებს.
თბილისი, 21 მარტი — Sputnik. საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერით, 2026 წელს ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატი გაიმართება. ამის შესახებ ინფორმაციას მთავრობის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
ძიუდოს 2026 წლის ევროპის ჩემპიონატის საქართველოში ჩატარების შესახებ შეთანხმება დღეს გაფორმდა. ხელშეკრულებას ხელი სპორტის მინისტრმა შალვა გოგოლაძემ, ევროპის ძიუდოს კავშირის პრეზიდენტმა ლასლო ტოთიმ და ძიუდოს ფედერაციის პრეზიდენტმა ლევან ნოზაძემ მოაწერეს.
როგორც საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ აღნიშნა, მთავრობა მაქსიმალურად შეუწყობს ხელს ევროპის ძიუდოს კავშირთან თანამშრომლობის კიდევ უფრო განვითარებას და ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატის მაღალ დონეზე ჩატარებას უზრუნველყოფს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ცნობით, კონტინენტის პირველობა თბილისში 2026 წლის 23-26 აპრილს გაიმართება და ტურნირზე ევროპის არაერთი უძლიერესი ძიუდოისტი იასპარეზებს.