საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
თბილისი, 21 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა თეთრიწყაროში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს, რომელთა შორის 2 ნარკორეალიზატორია, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. დაკავებულთა ასაკი 35-დან 57 წლამდე მერყეობს. საგამოძიებო უწყება ორ მათგანს ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღებას ედავება, ხოლო ერთს - დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა ედება ბრალად. შსს-ს ცნობით, სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულებისგან რამდენჯერმე იყიდეს ნარკოტიკები და აღნიშნული საკონტროლო შესყიდვები ფარულად გადაიღეს. პოლიციამ ქვემო ფონიჭალაში დაკავებული ნარკორეალიზატორების საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე ნაგებობების ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოიღო სარეალიზაციოდ დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, „მარიხუანა“, ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“ და, სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა. ერთ-ერთი ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“. გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე, 261- ე და 273-ე მუხლებით მიმდინარეობს.
ახალი ამბები, საქართველო, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო , ბრძოლა ნარკოდანაშაულთან
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში დაკავებულებს 17 წლამდე ვადით პატიმრობა ემუქრებათ.
თბილისი, 21 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა თეთრიწყაროში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს, რომელთა შორის 2 ნარკორეალიზატორია, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
დაკავებულთა ასაკი 35-დან 57 წლამდე მერყეობს. საგამოძიებო უწყება ორ მათგანს ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღებას ედავება, ხოლო ერთს - დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა ედება ბრალად.
შსს-ს ცნობით, სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულებისგან რამდენჯერმე იყიდეს ნარკოტიკები და აღნიშნული საკონტროლო შესყიდვები ფარულად გადაიღეს.
პოლიციამ ქვემო ფონიჭალაში დაკავებული ნარკორეალიზატორების საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე ნაგებობების ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოიღო სარეალიზაციოდ დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, „მარიხუანა“, ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“ და, სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა. ერთ-ერთი ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე, 261- ე და 273-ე მუხლებით მიმდინარეობს.