თურქეთი: სტამბულის მერი დააკავეს, ქალაქს ძალოვანები აკონტროლებენ
სტამბულის მერი და მისი მხარდამჭერები კორუფციასთან და ტერორიზმთან სავარაუდო კავშირების შესახებ მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში დააკავეს 19.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-19T14:13+0400
თბილისი, 19 მარტი — Sputnik. სტამბულის მერის ექრემ იმამოღლუს დაკავების ფონზე ქალაქის ცენტრალურ ქუჩებზე, მათ შორის პოლიციის მთავარი სამმართველოს შენობის წინ, უსაფრთხოების ზომები გაძლიერებულია, იუწყება РИА Новости.„ვათანის ქუჩაზე, სადაც სტამბულის პოლიციის შტაბ-ბინაა განთავსებული, უსაფრთხოების ზომები გაძლიერებულია, შეზღუდულია ტრანსპორტის მოძრაობა“, - იტყობინება გამოცემა.სტამბულის ოპოზიციური მერი ექრემ იმამოღლუ კორუფციასთან და ტერორიზმთან სავარაუდო კავშირების შესახებ მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში დააკავეს, განაცხადა ოთხშაბათს ქალაქის მთავარმა პროკურატურამ. თავად პოლიტიკოსმა განაცხადა, რომ ხელისუფლების ზეწოლის ქვეშ „არ აპირებს დათმობას“.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/08/0e/281224203_0:0:2732:2048_1920x0_80_0_0_61e4c4761bec6beb0de49880df9af6e8.jpgSputnik საქართველო
მსოფლიოს ახალი ამბები, თურქეთი , საზოგადოება, ახალი ამბები
სტამბულის მერი და მისი მხარდამჭერები კორუფციასთან და ტერორიზმთან სავარაუდო კავშირების შესახებ მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში დააკავეს
თბილისი, 19 მარტი — Sputnik. სტამბულის მერის ექრემ იმამოღლუს დაკავების ფონზე ქალაქის ცენტრალურ ქუჩებზე, მათ შორის პოლიციის მთავარი სამმართველოს შენობის წინ, უსაფრთხოების ზომები გაძლიერებულია, იუწყება
РИА Новости.
„ვათანის ქუჩაზე, სადაც სტამბულის პოლიციის შტაბ-ბინაა განთავსებული, უსაფრთხოების ზომები გაძლიერებულია, შეზღუდულია ტრანსპორტის მოძრაობა“, - იტყობინება გამოცემა.
სტამბულის ოპოზიციური მერი ექრემ იმამოღლუ კორუფციასთან და ტერორიზმთან სავარაუდო კავშირების შესახებ მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში დააკავეს, განაცხადა ოთხშაბათს ქალაქის მთავარმა პროკურატურამ.
თავად პოლიტიკოსმა განაცხადა, რომ ხელისუფლების ზეწოლის ქვეშ „არ აპირებს დათმობას“.