საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
თბილისი, 20 თებერვალი - Sputnik. სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით თბილისში უკრაინის მოქალაქე დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. 30 წლის ქალს ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და რეალიზაციის ხელშეწყობაში ედება. სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას „მეთადონი" ამოიღეს, ხოლო საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ელექტროსასწორი და ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები. გამოძიება სსკ-ის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24632/42/246324239_139:0:2362:1667_1920x0_80_0_0_16c0b3d921705ec51e12a68a2b5842a9.jpgSputnik საქართველო
თბილისი, 20 თებერვალი - Sputnik. სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით თბილისში უკრაინის მოქალაქე დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
30 წლის ქალს ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და რეალიზაციის ხელშეწყობაში ედება.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას „მეთადონი" ამოიღეს, ხოლო საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ელექტროსასწორი და ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სსკ-ის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.