თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. საქართველოში ტაილანდის საკონსულო გაიხსნება, შესაბამის განკარგულებას პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ 12 თებერვალს მოაწერა ხელი.განკარგტულების თანახმად, მთავრობა გასცემს თანხმობას დედაქალაქში საკონსულო ტაილანდის საპატიო კონსულის მეთაურობით გაიხსნას. საქართველოსა და ტაილანდის სამეფოს შორის დიპლომატიური ურთიერთობები 1992 წლის 21 ივლისს დამყარდა. დღეისთვის საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ტაილანდში ვახტანგ ჯაოშვილია. ტაილანდის სამეფოს საელჩო კი თურქეთის დედაქალაქშია, რომელიც საქართველოსაც ფარავს.ბოლო პერიოდში ორმხრივი ურთიერთობები ქვეყნებს შორის გააქტიურდა. გაიმართა ორივე ქვეყნის აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ორგანოების წარმომადგენელთა ოფიციალური და სამუშაო ვიზიტები როგორც ბანგკოკში, ისე თბილისში. ურთიერთობები განსაკუთრებით ვითარდება ეკონომიკის სფეროში.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/22832/10/228321028_170:0:2830:1995_1920x0_80_0_0_7e40a073cefd335eb64e9829aa23b34d.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს საგარეო პოლიტიკა, საქართველოს მთავრობა , პოლიტიკა საქართველოში, ტაილანდი, ახალი ამბები
საქართველოსა და ტაილანდის სამეფოს შორის დიპლომატიური ურთიერთობები 1992 წლის 21 ივლისს დამყარდა.
თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. საქართველოში ტაილანდის საკონსულო გაიხსნება, შესაბამის
განკარგულებას პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ 12 თებერვალს მოაწერა ხელი.
განკარგტულების თანახმად, მთავრობა გასცემს თანხმობას დედაქალაქში საკონსულო ტაილანდის საპატიო კონსულის მეთაურობით გაიხსნას.
საქართველოსა და ტაილანდის სამეფოს შორის დიპლომატიური ურთიერთობები 1992 წლის 21 ივლისს დამყარდა. დღეისთვის საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ტაილანდში ვახტანგ ჯაოშვილია. ტაილანდის სამეფოს საელჩო კი თურქეთის დედაქალაქშია, რომელიც საქართველოსაც ფარავს.
ბოლო პერიოდში ორმხრივი ურთიერთობები ქვეყნებს შორის გააქტიურდა. გაიმართა ორივე ქვეყნის აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ორგანოების წარმომადგენელთა ოფიციალური და სამუშაო ვიზიტები როგორც ბანგკოკში, ისე თბილისში. ურთიერთობები განსაკუთრებით ვითარდება ეკონომიკის სფეროში.