საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. სამართალდამცველებმა ავტომობილების გაქურდვის ბრალდებით წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობით მსჯავრის ქვეშ მყოფი პირი დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. უწყების ცნობით, 42 წლის მამაკაცმა სხვადასხვა დროს ვაკე-საბურთალოს რაიონის ტერიტორიაზე 5 ავტომობილი გაქურდა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ქურდობისას მართლსაწინააღმდეგოდ მისაკუთრებული ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს. გამოძიება სსკ-ის 177-ე მუხლის მეორე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც 5 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/05/0f/277690259_174:0:2905:2048_1920x0_80_0_0_ed1bf48081e064ea41da7db98065a56f.jpgSputnik საქართველო
დანაშაული ხუთ წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. სამართალდამცველებმა ავტომობილების გაქურდვის ბრალდებით წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობით მსჯავრის ქვეშ მყოფი პირი დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უწყების ცნობით, 42 წლის მამაკაცმა სხვადასხვა დროს ვაკე-საბურთალოს რაიონის ტერიტორიაზე 5 ავტომობილი გაქურდა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ქურდობისას მართლსაწინააღმდეგოდ მისაკუთრებული ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება სსკ-ის 177-ე მუხლის მეორე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც 5 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.