საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო
თბილისი, 20 იანვარი — Sputnik. შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრს თამარ მემანიშვილი უხელმძღვანელებს. ამის შესახებ ინფორმაციას განათლების სამინისტრო ავრცელებს. თამარ მემანიშვილმა გამოცდების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელის თანამდებობაზე ნინო წერეთელი შეცვალა - წერეთელი უწყებას 2024 წლის თებერვლიდან ხელმძღვანელობდა. ახალი ხელმძღვანელი უწყების თანამშრომლებს განათლების მინისტრმა გივი მიქანაძემ დღეს წარუდგინა. მინისტრმა თამარ მემანიშვილს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მას წარმატებები უსურვა. სამინისტროს ინფორმაციით, თამარ მემანიშვილს საჯარო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა დროს ის იკავებდა განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) უფროსის და საქართველოს პარლამენტის ადამიანური რესურსებისა და ინსტიტუციური განვითარების დეპარტამენტის ანალიზისა და ინსტიტუციური განვითარების განყოფილების უფროსის თანამდებობებს. მემანიშვილი ასევე იყო საქართველოს შსს აკადემიის ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილების უფროსი და სხვ. შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ერთიანი ეროვნული გამოცდების, ერთიანი სამაგისტრო გამოცდის, პედაგოგების სასერტიფიკაციო გამოცდების, სასკოლო გამოცდების და ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადების ორგანიზებითაა დაკავებული. გარდა ამისა, ცენტრი მონაწილეობს სხვა გამოცდების დაგეგმვასა და განხორციელებაში, რომლებსაც სამთავრობო უწყებები უწყებათაშორისი თანამშრომლობის ფარგლებში ატარებენ.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/0a/12/260663185_295:0:2962:2000_1920x0_80_0_0_d30ab514b6e601a76cc42a3b2d9bb7d8.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი , საზოგადოება, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო , ახალი ამბები
მემანიშვილმა გამოცდების ეროვნული ხელმძღვანელის თანამდებობაზე ნინო წერეთელი შეცვალა.
თბილისი, 20 იანვარი — Sputnik. შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრს თამარ მემანიშვილი უხელმძღვანელებს. ამის შესახებ ინფორმაციას განათლების სამინისტრო ავრცელებს.
თამარ მემანიშვილმა გამოცდების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელის თანამდებობაზე ნინო წერეთელი შეცვალა - წერეთელი უწყებას 2024 წლის თებერვლიდან ხელმძღვანელობდა.
ახალი ხელმძღვანელი უწყების თანამშრომლებს განათლების მინისტრმა გივი მიქანაძემ დღეს წარუდგინა. მინისტრმა თამარ მემანიშვილს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მას წარმატებები უსურვა.
სამინისტროს ინფორმაციით, თამარ მემანიშვილს საჯარო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა დროს ის იკავებდა განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) უფროსის და საქართველოს პარლამენტის ადამიანური რესურსებისა და ინსტიტუციური განვითარების დეპარტამენტის ანალიზისა და ინსტიტუციური განვითარების განყოფილების უფროსის თანამდებობებს.
მემანიშვილი ასევე იყო საქართველოს შსს აკადემიის ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილების უფროსი და სხვ.
შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ერთიანი ეროვნული გამოცდების, ერთიანი სამაგისტრო გამოცდის, პედაგოგების სასერტიფიკაციო გამოცდების, სასკოლო გამოცდების და ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადების ორგანიზებითაა დაკავებული. გარდა ამისა, ცენტრი მონაწილეობს სხვა გამოცდების დაგეგმვასა და განხორციელებაში, რომლებსაც სამთავრობო უწყებები უწყებათაშორისი თანამშრომლობის ფარგლებში ატარებენ.