პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის ოთხი პირი დააკავა
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში დაკავებულებს 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ. 31.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-31T11:37+0400
თბილისი, 31 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა თბილისში ნარკოდანაშაულისთვის ოთხი პირი დააკავეს, რომელთაგანაც ორი 19 წლის ახალგაზრდაა, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში. დაკავებულთა შორის, რომელთა ასაკიც 19-დან 46 წლამდეა, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი პირია.გამოძიება ოთხივე პირს დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ასევე ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღების მცდელობას ედავება.„სამართალდამცველებმა აღნიშნული პირების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები: „ჰეროინი", „მარიხუანა“, „ტრამადოლი", ფსიქოტროპული ნივთიერებები და ელექტრო სასწორი ნივთმტკიცებად ამოიღეს“, -აღნიშულია ინფორმაციაში. გამოძიება სსკ-ის 260-ე, 261-ე, 273-ე, 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს. ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში დაკავებულებს 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.
საქართველო, კრიმინალი საქართველოში, ბრძოლა ნარკოდანაშაულთან, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო , ახალი ამბები
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში დაკავებულებს 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.
თბილისი, 31 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა თბილისში ნარკოდანაშაულისთვის ოთხი პირი დააკავეს, რომელთაგანაც ორი 19 წლის ახალგაზრდაა, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
დაკავებულთა შორის, რომელთა ასაკიც 19-დან 46 წლამდეა, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი პირია.
გამოძიება ოთხივე პირს დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ასევე ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღების მცდელობას ედავება.
„სამართალდამცველებმა აღნიშნული პირების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები: „ჰეროინი", „მარიხუანა“, „ტრამადოლი", ფსიქოტროპული ნივთიერებები და ელექტრო სასწორი ნივთმტკიცებად ამოიღეს“, -აღნიშულია ინფორმაციაში.
გამოძიება სსკ-ის 260-ე, 261-ე, 273-ე, 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს. ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში დაკავებულებს 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.