თბილისი, 28 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა არაერთი მძიმე დანაშაულისთვის ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი თურქეთის მოქალაქე დააკავეს, ნათქვამია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. 35 წლის მამაკაცი თურქეთის რესპუბლიკის მიერ მკვლელობის, მკვლელობის მცდელობის, ყაჩაღობის, იარაღის უკანონოდ ვაჭრობის, ძარცვისა და დანაშაულებრივი ორგანიზებული ჯგუფის წევრობის ბრალდებით იძებნებოდა. უწყების ცნობით, ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა საქართველოს საზღვარი ჯერ კიდევ მაშინ გადმოკვეთა, სანამ მასზე საერთაშორისო ძებნა გამოცხადდებოდა. როგორც განცხადებაშია აღნიშნული, ქართველმა სამართალდამცველებმა ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დაადგინეს დამნაშავე პირის ადგილსამყოფელი და დააკავეს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/01/0f/250613595_419:571:2387:2047_1920x0_80_0_0_2905cdd55c52d7a9016563dafe457ece.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, შემთხვევები საქართველოში, შემთხვევები, თურქეთი
ახალგაზრდა მამაკაცი არაერთი მძიმე დანაშაულის ბრალდებით იძებნებოდა.
თბილისი, 28 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა არაერთი მძიმე დანაშაულისთვის ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი თურქეთის მოქალაქე დააკავეს, ნათქვამია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
35 წლის მამაკაცი თურქეთის რესპუბლიკის მიერ მკვლელობის, მკვლელობის მცდელობის, ყაჩაღობის, იარაღის უკანონოდ ვაჭრობის, ძარცვისა და დანაშაულებრივი ორგანიზებული ჯგუფის წევრობის ბრალდებით იძებნებოდა.
უწყების ცნობით, ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა საქართველოს საზღვარი ჯერ კიდევ მაშინ გადმოკვეთა, სანამ მასზე საერთაშორისო ძებნა გამოცხადდებოდა.
როგორც განცხადებაშია აღნიშნული, ქართველმა სამართალდამცველებმა ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დაადგინეს დამნაშავე პირის ადგილსამყოფელი და დააკავეს.