საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
თბილისი, 28 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა კახეთში სხვადასხვა დროს გატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით სამი პირი, მათ შორის ერთი ქალი, დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. დაკავებულთა შორის, რომელთა ასაკი 40-დან 61 წლამდეა, წარსულში ნასამართლევი პირიცაა. მათ საგამოძიებო უწყება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებას და დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება "მარიხუანას" შეძენა-შენახვას ედავება. სამართალდამცველებმა ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლებიდან და სპეციალურად მოწყობილი სათბურებიდან განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „გამომშრალი მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღეს. გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 265-ე პრიმა და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს. დანაშაულები 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23383/24/233832423_291:0:2710:1814_1920x0_80_0_0_a36ae0edc9bc874600836594ec378002.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, კახეთი , ბრძოლა ნარკოდანაშაულთან, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
დანაშაულები 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
თბილისი, 28 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა კახეთში სხვადასხვა დროს გატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით სამი პირი, მათ შორის ერთი ქალი, დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
დაკავებულთა შორის, რომელთა ასაკი 40-დან 61 წლამდეა, წარსულში ნასამართლევი პირიცაა. მათ საგამოძიებო უწყება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებას და დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება "მარიხუანას" შეძენა-შენახვას ედავება.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლებიდან და სპეციალურად მოწყობილი სათბურებიდან განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „გამომშრალი მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 265-ე პრიმა და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს. დანაშაულები 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.