სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უკრაინელი ქალები დააკავეს
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში, დაკავებულებს 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ. 24.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-24T13:39+0400
თბილისი, 24 მარტი — Sputnik. სამართალდამცელებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით უკრაინის მოქალაქეები - 21 და 41 წლის ქალები დააკავეს, ნათქვამია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. უწყების ცნობით, საგამოძიებო მოქმედებები ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ერთობლივად ჩაატარეს. სამართალდამცველებმა დაკავებული პირების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“ ამოიღეს. ნივთმტკიცებად ამოღებულია ელექტროსასწორებიც. გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/02/08/250825170_226:0:2451:1669_1920x0_80_0_0_5c73595020d1f8927d1c673e0ccee89d.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, ბრძოლა ნარკოდანაშაულთან, კრიმინალი საქართველოში, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო , ახალი ამბები
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში, დაკავებულებს 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.
თბილისი, 24 მარტი — Sputnik. სამართალდამცელებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით უკრაინის მოქალაქეები - 21 და 41 წლის ქალები დააკავეს, ნათქვამია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უწყების ცნობით, საგამოძიებო მოქმედებები ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ერთობლივად ჩაატარეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებული პირების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“ ამოიღეს. ნივთმტკიცებად ამოღებულია ელექტროსასწორებიც.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს.