გატეხა სხვისი პირადი გვერდები და ფულს სესხულობდა - დაკავებულია 23 წლის კაცი
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში, ახალგაზრდა მამაკაცს 6-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება. 20.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-20T12:53+0400
თბილისი, 20 მარტი — Sputnik. შიდა ქართლის პოლიციამ კომპიუტერული სისტემის ხელყოფისა და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტებზე 23 წლის მამაკაცი დააკავა, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. უწყების ცნობით, დაკავებული წარსულში ნასამართლევია. გამოძიების ინფორმაციით, ბრალდებული ერთ-ერთი სოციალური ქსელის პლატფორმაზე სხვადასხვა მოქალაქის პირად გვერდებს უნებართვოდ დაეუფლა, რის შემდგომაც, მათი სახელისა და გვარების გამოყენებით სხვადასხვა პირს უკავშირდებოდა და თანხის სესხებას სთხოვდა. ბრალდებულმა აღნიშნული დანაშაულებრივი სქემით რამდენიმე მოქალაქის თანხა მიითვისა. ამ ეტაპზე 25 დაზარალებული მოქალაქე გამოვლინდა. გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 286-ე პრიმა და 284-ე მუხლებით მიმდინარეობს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/02/08/250825000_275:0:2500:1669_1920x0_80_0_0_b16b503de07e4786896a15ddbe132407.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო , შემთხვევები საქართველოში, შემთხვევები, კრიმინალი საქართველოში
ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში, ახალგაზრდა მამაკაცს 6-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთა ემუქრება.
თბილისი, 20 მარტი — Sputnik. შიდა ქართლის პოლიციამ კომპიუტერული სისტემის ხელყოფისა და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტებზე 23 წლის მამაკაცი დააკავა, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უწყების ცნობით, დაკავებული წარსულში ნასამართლევია.
გამოძიების ინფორმაციით, ბრალდებული ერთ-ერთი სოციალური ქსელის პლატფორმაზე სხვადასხვა მოქალაქის პირად გვერდებს უნებართვოდ დაეუფლა, რის შემდგომაც, მათი სახელისა და გვარების გამოყენებით სხვადასხვა პირს უკავშირდებოდა და თანხის სესხებას სთხოვდა.
ბრალდებულმა აღნიშნული დანაშაულებრივი სქემით რამდენიმე მოქალაქის თანხა მიითვისა. ამ ეტაპზე 25 დაზარალებული მოქალაქე გამოვლინდა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 286-ე პრიმა და 284-ე მუხლებით მიმდინარეობს.