თბილისი, 17 მარტი — Sputnik. გერმანიაში სამართალდამცველებმა მეუღლის მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით საქართველოს მოქალაქე დააკავეს, იუწყება ადგილობრივი მედია. გავრცელებული ინფორმაციით, მამაკაცი პოლიციას თავად ჩაბარდა და დანაშაული აღიარა. შემთხვევა გერმანიის ქალაქ გერაში 16 მარტს, დილით მოხდა. გერმანული მედიის ინფორმაციით, 46 წლის თენგიზ კაკიაშვილმა ცოლს, რომელიც ასევე საქართველოს მოქალქეა, ტრამვაიში აალებადი სითხე შეასხა და ცეცხლი წაუკიდა. მომხდარის შემდეგ მგზავრებმა ტრამვაიში განგაშის ღილაკს დააჭირეს, კარი გაიღო და მამაკაცი ადგილიდან მიიმალა. ცეცხლი ტრამვაის მძღოლმა ცეცხლმაქრით ჩააქრო. მძიმედ დაშავებულ ქალს სამედიცინო დახმარება ადგილზე აღმოუჩინეს და სამაშველო ვერტმფრენით საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ამ დროისთვის იგი მძიმე დამწვრობებით კვლავ კლინიკაში იმყოფება.ადგილობრივი პოლიცია საქმეს განზრახ მკვლელობის მცდელობის მუხლით იძიებს.
საქართველო, გერმანია , შემთხვევები, ახალი ამბები
დაშავებული ქალი საავადმყოფოში სამაშველო ვერტმფრენით გადაიყვანეს.
თბილისი, 17 მარტი — Sputnik. გერმანიაში სამართალდამცველებმა მეუღლის მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით საქართველოს მოქალაქე დააკავეს, იუწყება ადგილობრივი მედია.
გავრცელებული ინფორმაციით, მამაკაცი პოლიციას თავად ჩაბარდა და დანაშაული აღიარა.
შემთხვევა გერმანიის ქალაქ გერაში 16 მარტს, დილით მოხდა.
გერმანული მედიის ინფორმაციით, 46 წლის თენგიზ კაკიაშვილმა ცოლს, რომელიც ასევე საქართველოს მოქალქეა, ტრამვაიში აალებადი სითხე შეასხა და ცეცხლი წაუკიდა. მომხდარის შემდეგ მგზავრებმა ტრამვაიში განგაშის ღილაკს დააჭირეს, კარი გაიღო და მამაკაცი ადგილიდან მიიმალა. ცეცხლი ტრამვაის მძღოლმა ცეცხლმაქრით ჩააქრო.
მძიმედ დაშავებულ ქალს სამედიცინო დახმარება ადგილზე აღმოუჩინეს და სამაშველო ვერტმფრენით საავადმყოფოში გადაიყვანეს. ამ დროისთვის იგი მძიმე დამწვრობებით კვლავ კლინიკაში იმყოფება.
ადგილობრივი პოლიცია საქმეს განზრახ მკვლელობის მცდელობის მუხლით იძიებს.