საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
თბილისი, 16 მარტი – Sputnik. იმერეთში სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულისთვის ორი პირი დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს განცხადებაში.გავრცელებული ინფორმაციით, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ შეძენა-შენახვა-გასაღების მცდელობის ბრალდებით წარსულში ნასამართლევი 23 წლის მამაკაცები დააკავეს.დანაშაული რვა წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „ გამომშრალი მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.
დანაშაული რვა წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს
თბილისი, 16 მარტი – Sputnik. იმერეთში სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულისთვის ორი პირი დააკავეს, ნათქვამია შინაგან საქმეთა სამინისტროს განცხადებაში.
გავრცელებული ინფორმაციით, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ შეძენა-შენახვა-გასაღების მცდელობის ბრალდებით წარსულში ნასამართლევი 23 წლის მამაკაცები დააკავეს.
დანაშაული რვა წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „ გამომშრალი მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.