დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო
თბილისი, 8 მარტი - Sputnik. საქართველოს ჯანდაცვის მინისტრმა მიხეილ სარჯველაძემ საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრის თანამშრომლებს ქალთა დღე მიულოცა, ნათქვამია ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში. დღეს საქართველოში ქალთა საერთაშორისო დღე აღინიშნება, რომელიც უქმედ არის გამოცხადებული. როგორც სარჯველაძემ განაცხადა, მათი როლი ამ მიმართულებით უმნიშვნელოვანესია და პროფესიულ საქმიანობაში წარმატება უსურვა. მინისტრმა სასწრაფო დახმარების თანამშრომლებს მოქალაქეთა სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის სადარაჯოზე ყოფნისთვის მადლობა გადაუხადა. 8 მარტი ქალთა საერთაშორისო დღედ გაერომ 1975 წელს აღიარა. ქალთა დღეს მსოფლიოს მრავალ ქვეყანაში აღნიშნავენ, მათ შორის – საქართველოშიც. სხვადასხვა ქვეყნებში ქალთა დღის აღნიშვნის ტრადიცია განსხვავებულია — ზოგიერთ ქვეყნებში მას მასშტაბურად, ზოგან კი უფრო მოკრძალებულად ზეიმობენ.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/0a/05/282966734_0:0:2048:1537_1920x0_80_0_0_5152b33d5fdee41961345907de7d7929.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, საზოგადოება, ჯანდაცვა საქართველოში, დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო
თბილისი, 8 მარტი - Sputnik. საქართველოს ჯანდაცვის მინისტრმა მიხეილ სარჯველაძემ საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრის თანამშრომლებს ქალთა დღე მიულოცა, ნათქვამია ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
როგორც სარჯველაძემ განაცხადა, მათი როლი ამ მიმართულებით უმნიშვნელოვანესია და პროფესიულ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
მინისტრმა სასწრაფო დახმარების თანამშრომლებს მოქალაქეთა სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის სადარაჯოზე ყოფნისთვის მადლობა გადაუხადა.