თბილისი, 3 მარტი — Sputnik. დასავლეთ საქართველოს დიდთოვლობით დაზარალებულ რეგიონებში 50-მდე საჯარო სკოლა სასწავლო პროცესს ვერ განაახლებს, განაცხადა განათლების მინისტრმა ალექსანდრე წულაძემ.რამდენიმედღიანმა ინტენსიურმა თოვამ დასავლეთ საქართველოს რეგიონები - აჭარა, სამეგრელო, იმერეთი, გურია დააზარალა. დიდთოვლობის გამო 2.086 საჯარო სკოლიდან დაახლოებით 800-ში სასწავლო პროცესი შეწყდა. მისი თქმით, ათზე მეტი სკოლა დროებით დისტანციურ სწავლაზე გადავა.საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის გადაწყვეტილებით დიდთოვლობის შედეგად მოსახლეობისთვის მიყენებული ზარალის შესასწავლად სპეციალური კომისია შეიქმნა. კომისია დეტალურად შეისწავლის დიდთოვლობით გამოწვეულ ზარალს, რის შემდეგაც შესაბამისი გადაწყვეტილებები იქნება მიღებული.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/02/1a/292264724_0:256:2048:1792_1920x0_80_0_0_5f0f6d8d3a997bff7c2641f45e32fb1a.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო , განათლება საქართველოში , საქართველოს რეგიონები, ახალი ამბები, საზოგადოება
მინისტრის თქმით, ათზე მეტი სკოლა დროებით დისტანციურ სწავლაზე გადავა.
თბილისი, 3 მარტი — Sputnik. დასავლეთ საქართველოს დიდთოვლობით დაზარალებულ რეგიონებში 50-მდე საჯარო სკოლა სასწავლო პროცესს ვერ განაახლებს, განაცხადა განათლების მინისტრმა ალექსანდრე წულაძემ.
რამდენიმედღიანმა ინტენსიურმა თოვამ დასავლეთ საქართველოს რეგიონები - აჭარა, სამეგრელო, იმერეთი, გურია დააზარალა. დიდთოვლობის გამო 2.086 საჯარო სკოლიდან დაახლოებით 800-ში სასწავლო პროცესი შეწყდა.
„50-მდე სკოლაში ჯერჯერობით ვერ ხერხდება სწავლის აღდგენა იქიდან გამომდინარე, რომ კვლავ მიმდინარეობს მონიტორინგის შედეგად მიღებული ინფორმაციის დამუშავება და იმ ზიანის აღმოფხვრა, რაც სტიქიის შედეგად მივიღეთ", - განაცხადა წულაძემ ტელეკომპანია „იმედის" ეთერში.
მისი თქმით, ათზე მეტი სკოლა დროებით დისტანციურ სწავლაზე გადავა.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის გადაწყვეტილებით დიდთოვლობის შედეგად მოსახლეობისთვის მიყენებული ზარალის შესასწავლად სპეციალური კომისია შეიქმნა. კომისია დეტალურად შეისწავლის დიდთოვლობით გამოწვეულ ზარალს, რის შემდეგაც შესაბამისი გადაწყვეტილებები იქნება მიღებული.