თბილისი, 24 თებერვალი — Sputnik. ბათუმის მუნიციპალური ავტობუსები ყველა მიმართულებით გადაადგილებას დროებით აჩერებს, იუწყება „ბათუმის ავტოტრანსპორტი".„ინტენსიური თოვის, შეზღუდული ხილვადობისა და გზებზე წარმოქმნილი ლიპყინულის გამო, საზოგადოებრივი ტრანსპორტი დროებით აჩერებს გადაადგილებას“, – ნათქვამია განცხადებაში.აჭარის მთელ ტერიტორიაზე მესამე დღეა თოვს - 24 თებერვალს ბათუმში თოვლის საფარმა ნახევარ მეტრს გადააჭარბა.აჭარის მთავრობის მეთაურის თორნიკე რიჟვაძის განცხადებით, რეგიონის ექვსივე მუნიციპალიტეტის – ბათუმი, ქობულეთი, ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი და ხულო - საბავშვო ბაღებსა და საჯარო სკოლებში სასწავლო-სააღმზრდელო პროცესი 2 დღით შეჩერდა.უამინდობის გამო ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში დღეს 8 ავიარეისი გაუქმდა.გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მთელი საქართველოს მასშტაბით თოვლიანი ამინდი თვის ბოლომდე შენარჩუნდება. ყინვა, თოვლი და ქარბუქი ნავარაუდევია როგორც აღმოსავლეთ, ისე დასავლეთ საქართველოს ტერიტორიაზე.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24769/58/247695878_165:0:2836:2003_1920x0_80_0_0_0f36f004dbd42a46cd99e14e336ed51a.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, ამინდი საქართველოში, საქართველოს რეგიონები, აჭარა , აჭარის მთავრობა , ახალი ამბები
აჭარის მთელ ტერიტორიაზე მესამე დღეა თოვს - 24 თებერვალს ბათუმში თოვლის საფარმა ნახევარ მეტრს გადააჭარბა.
თბილისი, 24 თებერვალი — Sputnik. ბათუმის მუნიციპალური ავტობუსები ყველა მიმართულებით გადაადგილებას დროებით აჩერებს, იუწყება „ბათუმის ავტოტრანსპორტი".
„ინტენსიური თოვის, შეზღუდული ხილვადობისა და გზებზე წარმოქმნილი ლიპყინულის გამო, საზოგადოებრივი ტრანსპორტი დროებით აჩერებს გადაადგილებას“, – ნათქვამია განცხადებაში.
აჭარის მთავრობის მეთაურის თორნიკე რიჟვაძის განცხადებით, რეგიონის ექვსივე მუნიციპალიტეტის – ბათუმი, ქობულეთი, ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი და ხულო - საბავშვო ბაღებსა და საჯარო სკოლებში სასწავლო-სააღმზრდელო პროცესი 2 დღით შეჩერდა.
უამინდობის გამო ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში დღეს 8 ავიარეისი გაუქმდა.