გარემოს ეროვნული სააგენტო
თბილისი, 23 თებერვალი - Sputnik. გარემოს ეროვნული სააგენტო ამინდის მოსალოდნელ ცვლილებასთან დაკავშირებით მოსახლეობას აფრთხილებს.„23-24 თებერვალს შავი ზღვის სანაპირო ზოლში მოსალოდნელია დროგამოშვებით ძალიან ძლიერი ქარი და 4-6-ბალიანი შტორმი, (საფრთხის დონე მაღალი)“, - ნათქვამია სააგენტოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.უამინდობის გამო ბათუმში საგანგებო რეჟიმში მუშაობენ მუნიციპალური სამსახურები. სპეცტექნიკით მიმდინარეობს ქუჩების, ტროტუარების გაწმენდა თოვლის საფარისაგან და ტექნიკური მარილის დაყრა. უწყვეტად გრძელდება ქალაქის სანიაღვრე სისტემის წმენდა. მობილიზებულია 40 ერთეულზე მეტი სპეცტექნიკა და 500-მდე თანამშრომელი.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/09/09/282117803_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_a67feea26e290ca1a3e606da983e6d0d.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, გარემოს ეროვნული სააგენტო, აჭარა , ახალი ამბები
საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე უამინდობა 25 თებერვლამდე გაგრძელდება.
თბილისი, 23 თებერვალი - Sputnik. გარემოს ეროვნული სააგენტო ამინდის მოსალოდნელ ცვლილებასთან დაკავშირებით მოსახლეობას აფრთხილებს.
„23-24 თებერვალს შავი ზღვის სანაპირო ზოლში მოსალოდნელია დროგამოშვებით ძალიან ძლიერი ქარი და 4-6-ბალიანი შტორმი, (საფრთხის დონე მაღალი)“, - ნათქვამია სააგენტოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უამინდობის გამო ბათუმში საგანგებო რეჟიმში მუშაობენ მუნიციპალური სამსახურები. სპეცტექნიკით მიმდინარეობს ქუჩების, ტროტუარების გაწმენდა თოვლის საფარისაგან და ტექნიკური მარილის დაყრა. უწყვეტად გრძელდება ქალაქის სანიაღვრე სისტემის წმენდა. მობილიზებულია 40 ერთეულზე მეტი სპეცტექნიკა და 500-მდე თანამშრომელი.