წყალბურთი: „აპოლომ“ კონფერენციის ლიგის მატჩში „მონპელიე“ დაამარცხა
„აპოლომ“ ჯგუფურ ეტაპზე გამოსვლა 7 ქულით დაასრულა, რაც პლეი-ოფში გასასვლელად საკმარისი არ გამოდგა 22.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-22T10:29+0400
თბილისი, 22 თებერვალი — Sputnik. ევროპის საკლუბო ტურნირის, კონფერენციის ლიგის გათამაშებაში „აპოლომ“ ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩი ფრანგულ „მონპელიესთან“ გამართა და მეტოქე ანგარიშით 20:13 დაამარცხა.„აპოლომ“ უპირატესობა თავიდანვე მოიპოვა, მთელი მატჩის განმავლობაში წინ იყო და ჯგუფურ ეტაპზე გამოსვლა გამარჯვებით დაასრულა.„აპოლომ“ ჯგუფურ ეტაპზე გამოსვლა 7 ქულით დაასრულა, რაც პლეი-ოფში გასასვლელად საკმარისი არ გამოდგა, ვინაიდან მის ჯგუფში „დე აკერმა“ „პრომოერიე რიეკა“ დაამარცხა, 8 ქულა დააგროვა და „აპოლოს“ გადაასწრო.„აპოლოს“ შემადგენლობა:ირაკლი რაზმაძე (მეკარე), ბექა კაპანაძე (მეკარე); დენეშ ვარგა (3 გოლი), ხვიჩა ჯახაია (3), ანდრია ბითაძე (1), სერდან ვუკსანოვიჩი (2), დმიტრი ალექსეევი (5), ნინო მუდრაჟია (2), დრაგან როგაჩა (1), მაქსიმ მალიშაუ (1), მილოშ ვუკიჩევიჩი (1), საბა მაჭავარიანი (1), იოვან სარიჩი, გიორგი კირიაკიდი.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e6/09/02/270032346_90:0:1833:1307_1920x0_80_0_0_052a6a79852ac64d6fce0810c1946108.jpgSputnik საქართველო