მშვილდოსნობა: საქართველოს ნაკრები ევროპის ვიცე-ჩემპიონი გახდა
თბილისი, 21 თებერვალი — Sputnik. ბულგარეთის ქალაქ პლოვდივში მშვილდოსნობაში ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ქალთა ეროვნული ნაკრები ვიცე-ჩემპიონი გახდა. 21.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-21T11:49+0400
თბილისი, 21 თებერვალი — Sputnik. ბულგარეთის ქალაქ პლოვდივში მშვილდოსნობაში ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ქალთა ეროვნული ნაკრები ვიცე-ჩემპიონი გახდა.არაოლიმპიურ 18-მეტრიან დისტანზიაზე მოასპარეზე ქართველმა მშვილდოსნებმა - ციკო ფუტკარაძემ, სალომე ხარშილაძემ და გვანცა არჩვაძემ ვერცხლის მედლები მოიპოვეს.ეროვნულმა ნაკრებმა პირველ წრეში მასპინძელი ბულგარეთი ანგარიშით 5:3 დაამარცხა, ნახევარფინალში კი იმავე ანგარიშით იტალიის გუნდს სძლია და ფინალის საგზური მოიპოვა.ფინალში ქართველების მეტოქე მოლდოვის ნაკრები იყო. ოთხი სეტის შემდეგ ანგარიში თანაბარი იყო 2:2, დამატებით სეტში კი უფრო ზუსტად მოლდოველებმა ისროლეს და ევროპის ჩემპიონები გახდნენ.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23422/49/234224925_171:0:2902:2048_1920x0_80_0_0_a9ab2252df779811184242e56889f262.jpgSputnik საქართველო
თბილისი, 21 თებერვალი — Sputnik. ბულგარეთის ქალაქ პლოვდივში მშვილდოსნობაში ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ქალთა ეროვნული ნაკრები ვიცე-ჩემპიონი გახდა.
არაოლიმპიურ 18-მეტრიან დისტანზიაზე მოასპარეზე ქართველმა მშვილდოსნებმა - ციკო ფუტკარაძემ, სალომე ხარშილაძემ და გვანცა არჩვაძემ ვერცხლის მედლები მოიპოვეს.
ეროვნულმა ნაკრებმა პირველ წრეში მასპინძელი ბულგარეთი ანგარიშით 5:3 დაამარცხა, ნახევარფინალში კი იმავე ანგარიშით იტალიის გუნდს სძლია და ფინალის საგზური მოიპოვა.
ფინალში ქართველების მეტოქე მოლდოვის ნაკრები იყო. ოთხი სეტის შემდეგ ანგარიში თანაბარი იყო 2:2, დამატებით სეტში კი უფრო ზუსტად მოლდოველებმა ისროლეს და ევროპის ჩემპიონები გახდნენ.