საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო
თბილისი, 21 თებერვალი - Sputnik. „საქაერონავიგაციის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე ლევან კარანაძე საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO) გლობალურ ელჩად დაინიშნა, ნათქვამია საქართველოს ეკონომიკის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.უწყების ცნობით, ლევან კარანაძე აღნიშნულ თანამდებობაზე ICAO-ს გენერალური მდივნის გადაწყვეტილებით, საქართველოს ეკონომიკის მინისტრ მარიამ ქვრივიშვილის წარდგინების საფუძველზე დაინიშნა.ICAO-მ გლობალური ელჩების პროგრამა წელს პირველად დაიწყო. ორგანიზაციის 193 წევრი სახელმწიფოდან ამჟამად მხოლოდ 24 გლობალური ელჩი არის შერჩეული.პროგრამის ფარგლებში ლევან კარანაძე განახორციელებს საზოგადოებრივ და საგანმანათლებლო აქტივობებს, მონაწილეობას მიიღებს მაღალი დონის ღონისძიებებში, მედიასთან და საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან შეხვედრებში ავიაციის პროფესიებისა და სექტორის პოპულარიზაციის მიზნით.გლობალური ელჩის მანდატი ორი წლის ვადით განისაზღვრა და განხორციელდება ICAO-ს 2026-2050 წლების სტრატეგიული გეგმის მხარდაჭერის ფარგლებში.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23369/70/233697002_59:0:992:700_1920x0_80_0_0_c3eaf6ec6db36282f0be04fc5e236ab5.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო, საქაერონავიგაცია, ახალი ამბები
გლობალური ელჩის მანდატი ორი წლის ვადით განისაზღვრა და განხორციელდება ICAO-ს 2026-2050 წლების სტრატეგიული გეგმის მხარდაჭერის ფარგლებში.
თბილისი, 21 თებერვალი - Sputnik. „საქაერონავიგაციის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე ლევან კარანაძე საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO) გლობალურ ელჩად დაინიშნა, ნათქვამია საქართველოს ეკონომიკის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უწყების ცნობით, ლევან კარანაძე აღნიშნულ თანამდებობაზე ICAO-ს გენერალური მდივნის გადაწყვეტილებით, საქართველოს ეკონომიკის მინისტრ მარიამ ქვრივიშვილის წარდგინების საფუძველზე დაინიშნა.
ICAO-მ გლობალური ელჩების პროგრამა წელს პირველად დაიწყო. ორგანიზაციის 193 წევრი სახელმწიფოდან ამჟამად მხოლოდ 24 გლობალური ელჩი არის შერჩეული.
ICAO-ს გლობალური ელჩების პროგრამა მიზნად ისახავს პროფესიონალებისა და გადაწყვეტილების მიმღები პირების ჩართულობით ავიაციის სექტორის მნიშვნელობისა და განვითარების პერსპექტივების შესახებ საზოგადოებრივი ცნობადობის ამაღლებას.
პროგრამის ფარგლებში ლევან კარანაძე განახორციელებს საზოგადოებრივ და საგანმანათლებლო აქტივობებს, მონაწილეობას მიიღებს მაღალი დონის ღონისძიებებში, მედიასთან და საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან შეხვედრებში ავიაციის პროფესიებისა და სექტორის პოპულარიზაციის მიზნით.