თბილისი, 20 თებერვალი - Sputnik. პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე დაკავებულმა მომღერალმა ხატია წერეთელმა სასჯელაღსრულების დაწესებულება დატოვა, იუწყება ტელეკომპანია „პირველი“. ხატია წერეთელი სხვა 11 პირთან ერთად პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით 2025 წლის აგვისტოში დააკავეს - სპეცოპერაციები თბილისსა და ზუგდიდში ჩატარდა, რის შედეგად 13 ობიექტი დაიხურა. სააპელაციო სასამართლოს დარბაზიდან ხატია წერეთელი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გათავისუფლდა - 1 წელი პირობითი მსჯავრი და 10 ათასი ლარი ჯარიმა. სასამართლო დარბაზიდან გათავისუფლდნენ მასთან ერთად დაკავებული პირებიც. პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით დაკავებულ პირთა შორის იყვნენ როგორც საქართველოს, ისე ჩინეთის მოქალაქეები - დანაშაულები 4 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებდა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24432/39/244323945_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_9d712fa8e56879bfd9a33747c0fd9196.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საზოგადოება, ახალი ამბები
ხატია წერეთელი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გათავისუფლდა.
თბილისი, 20 თებერვალი - Sputnik. პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტზე დაკავებულმა მომღერალმა ხატია წერეთელმა სასჯელაღსრულების დაწესებულება დატოვა, იუწყება ტელეკომპანია „პირველი“.
ხატია წერეთელი სხვა 11 პირთან ერთად პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით 2025 წლის აგვისტოში დააკავეს - სპეცოპერაციები თბილისსა და ზუგდიდში ჩატარდა, რის შედეგად 13 ობიექტი დაიხურა.
სააპელაციო სასამართლოს დარბაზიდან ხატია წერეთელი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გათავისუფლდა - 1 წელი პირობითი მსჯავრი და 10 ათასი ლარი ჯარიმა. სასამართლო დარბაზიდან გათავისუფლდნენ მასთან ერთად დაკავებული პირებიც.
პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით დაკავებულ პირთა შორის იყვნენ როგორც საქართველოს, ისე ჩინეთის მოქალაქეები - დანაშაულები 4 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებდა.