უკრაინის საკითხზე მოლაპარაკებების შემდეგი რაუნდი სამმხრივ ფორმატში გაიმართება
რუსეთის, აშშ-ისა და უკრაინის წარმომადგენლებს შორის მოლაპარაკებების ახალი რაუნდი მიმდინარე კვირაში შვეიცარიაში გაიმართა, რომლის შემდეგაც კიდევ ერთი რაუნდი... 20.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-20T19:44+0400
თბილისი, 20 თებერვალი – Sputnik. უკრაინის საკითხზე მოლაპარაკებების შემდეგი რაუნდი სამმხრივ ფორმატში გაიმართება, იუწყება РИА Новости საკუთარ წყაროზე დაყრდნობით.უკრაინის კონფლიქტის დარეგულირების საკითხზე სამმხრივი მოლაპარაკებები მიმდინარე კვირაში ჟენევაში გაიმართა, რომელშიც რუსეთის, აშშ-ის და უკრაინის წარმომადგენლებმა მიიღეს მონაწილეობა.პირველი რაუნდი სამშაბათს, 17 თებერვალს გაიხსნა. მოლაპარაკებები დაახლოებით ექვს საათს გაგრძელდა.მეორე რაუნდი ოთხშაბათს, 18 თებერვალს გაიმართა და ორ საათს გაგრძელდა. იმ დღესვე გაიმართა რუსეთისა და უკრაინის დელეგაციების წარმომადგენლებს შორის შეხვედრა.როგორც შეხვედრის შემდეგ რუსეთის დელეგაციის ხელმძღვანელმა ვლადიმირ მედინსკიმ განაცხადა, მოლაპარაკებების ახალი რაუნდი უახლოეს დროში გაიმართება. მისი თქმით, დისკუსიები „რთული, მაგრამ საქმიანი იყო“.ევროპული ქვეყნების წარმომადგენლები მოლაპარაკებებში არ მონაწილეობდნენ.უკრაინის საკითხზე სამმხრივი მოლაპარაკებების რამდენიმე რაუნდი აბუ-დაბიში გაიმართა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07ea/02/11/297185692_203:0:2934:2048_1920x0_80_0_0_c9872f4c7d9dae7bc10a74361c2656fb.jpgSputnik საქართველო
მსოფლიოს ახალი ამბები, რუსეთ-უკრაინის კონფლიქტი, რუსეთი, აშშ , პოლიტიკა, ახალი ამბები
რუსეთის, აშშ-ისა და უკრაინის წარმომადგენლებს შორის მოლაპარაკებების ახალი რაუნდი მიმდინარე კვირაში შვეიცარიაში გაიმართა, რომლის შემდეგაც კიდევ ერთი რაუნდი დაანონსდა.
თბილისი, 20 თებერვალი – Sputnik. უკრაინის საკითხზე მოლაპარაკებების შემდეგი რაუნდი სამმხრივ ფორმატში გაიმართება, იუწყება
РИА Новости საკუთარ წყაროზე დაყრდნობით.
უკრაინის კონფლიქტის დარეგულირების საკითხზე სამმხრივი მოლაპარაკებები მიმდინარე კვირაში ჟენევაში გაიმართა, რომელშიც რუსეთის, აშშ-ის და უკრაინის წარმომადგენლებმა მიიღეს მონაწილეობა.
პირველი რაუნდი სამშაბათს, 17 თებერვალს გაიხსნა. მოლაპარაკებები დაახლოებით ექვს საათს გაგრძელდა.
მეორე რაუნდი ოთხშაბათს, 18 თებერვალს გაიმართა და ორ საათს გაგრძელდა. იმ დღესვე გაიმართა რუსეთისა და უკრაინის დელეგაციების წარმომადგენლებს შორის შეხვედრა.
როგორც შეხვედრის შემდეგ რუსეთის დელეგაციის ხელმძღვანელმა ვლადიმირ მედინსკიმ განაცხადა, მოლაპარაკებების ახალი რაუნდი უახლოეს დროში გაიმართება. მისი თქმით, დისკუსიები „რთული, მაგრამ საქმიანი იყო“.
ევროპული ქვეყნების წარმომადგენლები მოლაპარაკებებში არ მონაწილეობდნენ.
უკრაინის საკითხზე სამმხრივი მოლაპარაკებების რამდენიმე რაუნდი აბუ-დაბიში გაიმართა.