თბილისი, 20 თებერვალი - Sputnik. ბათუმში გაურკვეველი წარმომავლობის ალკოჰოლური სასმელების რეალიზაციის ფაქტი აღიკვეთა, ნათქვამია სურსათის ეროვნული სააგენტოს (სეს) მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. უწყების ცნობით, ინსპექტორებმა ღვინის ეროვნული სააგენტოს უფლებამოსილ პირებთან ერთად ბათუმში, აგრარული ბაზრის ტერიტორიაზე გამოავლინეს საბითუმო სარეალიზაციო ობიექტი, რომელიც გაურკვეველი წარმომავლობის ალკოჰოლურ სასმელებს აფასოებდა და ეტიკეტირების გარეშე ყიდდა.სახელმწიფო კონტროლის შედეგად დადგინდა, რომ ინდმეწარმე საქართველოში წარმოებული და სამომხმარებლო ტარაში დაფასოებული ყურძნისეული წარმოშობის ალკოჰოლიანი სასმლის შესაბამისობის სერტიფიკატისა და ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაციის გარეშე საქმიანობდა.ინდმეწარმემ ვერ წარმოადგინა მიკვლევადობის დამადასტურებელი საჭირო დოკუმენტაციაც. სეს-ის ცნობით, ღვინის ეროვნული სააგენტოს სპეციალისტებმა სხვადასხვა მაჩვენებელზე ლაბორატორიული კვლევის მიზნით სასმლის სამი ნიმუში აიღეს. გამოვლენილი დარღვევების გამო, ინდმეწარმე დაჯარიმდა და გამოსწორებამდე შეუჩერდა საქმიანობის უფლება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24179/08/241790872_112:0:1889:1333_1920x0_80_0_0_b75d18676f955975994b18948a608d5b.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, სურსათის ეროვნული სააგენტო, შემთხვევები საქართველოში, ბათუმი , საზოგადოება, ახალი ამბები
ინდმეწარმე დაჯარიმდა და გამოსწორებამდე შეუჩერდა საქმიანობის უფლება.
თბილისი, 20 თებერვალი - Sputnik. ბათუმში გაურკვეველი წარმომავლობის ალკოჰოლური სასმელების რეალიზაციის ფაქტი აღიკვეთა, ნათქვამია სურსათის ეროვნული სააგენტოს (სეს) მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უწყების ცნობით, ინსპექტორებმა ღვინის ეროვნული სააგენტოს უფლებამოსილ პირებთან ერთად ბათუმში, აგრარული ბაზრის ტერიტორიაზე გამოავლინეს საბითუმო სარეალიზაციო ობიექტი, რომელიც გაურკვეველი წარმომავლობის ალკოჰოლურ სასმელებს აფასოებდა და ეტიკეტირების გარეშე ყიდდა.
სახელმწიფო კონტროლის შედეგად დადგინდა, რომ ინდმეწარმე საქართველოში წარმოებული და სამომხმარებლო ტარაში დაფასოებული ყურძნისეული წარმოშობის ალკოჰოლიანი სასმლის შესაბამისობის სერტიფიკატისა და ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაციის გარეშე საქმიანობდა.
ინდმეწარმემ ვერ წარმოადგინა მიკვლევადობის დამადასტურებელი საჭირო დოკუმენტაციაც.
სეს-ის ცნობით, ღვინის ეროვნული სააგენტოს სპეციალისტებმა სხვადასხვა მაჩვენებელზე ლაბორატორიული კვლევის მიზნით სასმლის სამი ნიმუში აიღეს.
გამოვლენილი დარღვევების გამო, ინდმეწარმე დაჯარიმდა და გამოსწორებამდე შეუჩერდა საქმიანობის უფლება.