მრგვალი მაგიდა: საქართველო, როგორც სამხრეთ კავკასიის საკვანძო სატრანზიტო სახელმწიფო
თბილისში მრგვალი მაგიდა თემაზე „საქართველოს ეკონომიკის ინტეგრაცია გლობალურ პროცესებში“ გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც იმსჯელეს საერთაშორისო ლოგისტიკურ მარშრუტებში... 20.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
გაზეთ „სვობოდნაია გრუზიის“ მიერ ორგანიზებულ „მრგვალ მაგიდაში" მონაწილეობა მიიღეს წამყვანმა ეკონომისტებმა, მეცნიერებისა და საზოგადოებრივი გაერთიანებების წარმომადგენლებმა. მონაწილეებმა იმსჯელეს ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა გლობალური ეკონომიკური ცვლილებების გავლენა ქვეყნის განვითარებაზე, საქართველოს, როგორც სატრანზიტო კვანძის სტრატეგიული როლი, მოქმედი ეკონომიკური მოდელის გადახედვის აუცილებლობა.დისკუსია „კითხვა-პასუხის" ფორმატში გაიმართა, რამაც შესაძლებელი გახადა უფრო სიღრმისეულად განეხილათ საზოგადოებისთვის აქტუალური საკითხები და გაეცვალათ პრაქტიკული წინადადებები.
თბილისში მრგვალი მაგიდა თემაზე „საქართველოს ეკონომიკის ინტეგრაცია გლობალურ პროცესებში“ გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც იმსჯელეს საერთაშორისო ლოგისტიკურ მარშრუტებში ქვეყნის როლსა და ეკონომიკური ტრანსფორმაციის პერსპექტივებზე.