თბილისი, 19 თებერვალი - Sputnik. სურსათის ეროვნული სააგენტოს ინსპექტორებმა იმპორტირებული საკონდიტრო ნაწარმის დამფასოებელი არალეგალური საწარმო გამოავლინეს, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. თბილისში, აგლაძის N32-ში მდებარე საწარმო ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაციის გარეშე საქმიანობდა. უწყების ცნობით, საწარმო, რეალიზაციის მიზნით, სხვადასხვა დასახელების ტკბილეულს სანიტარიულ-ჰიგიენური ნორმების უხეში დარღვევით აფასოებდა. კრიტიკული შეუსაბამობების გამო ბიზნესოპერატორი დაჯარიმდა და საწარმოო პროცესი შეუსაბამობების აღმოფხვრამდე შეუჩერდა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/06/15/278792552_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_c838e823ff5f8eb36528eba79221dfaa.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, სურსათის ეროვნული სააგენტო, შემთხვევები საქართველოში, საზოგადოება, ახალი ამბები
სააგენტოს ცნობით, ბიზნესოპერატორი დაჯარიმდა და საწარმოო პროცესი შეუჩერდა.
თბილისი, 19 თებერვალი - Sputnik. სურსათის ეროვნული სააგენტოს ინსპექტორებმა იმპორტირებული საკონდიტრო ნაწარმის დამფასოებელი არალეგალური საწარმო გამოავლინეს, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
თბილისში, აგლაძის N32-ში მდებარე საწარმო ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაციის გარეშე საქმიანობდა.
უწყების ცნობით, საწარმო, რეალიზაციის მიზნით, სხვადასხვა დასახელების ტკბილეულს სანიტარიულ-ჰიგიენური ნორმების უხეში დარღვევით აფასოებდა.
კრიტიკული შეუსაბამობების გამო ბიზნესოპერატორი დაჯარიმდა და საწარმოო პროცესი შეუსაბამობების აღმოფხვრამდე შეუჩერდა.