დისკვალიფიკაცია მსაჯებისგან: ნინო წიკლაური სლალომში მეორე ცდას ვეღარ შეასრულებს
თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე სამთო მოთხილამურე ნინო წიკლაურმა სლალომში პირველი ეტაპი ვერ... 18.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-18T15:19+0400
თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე სამთო მოთხილამურე ნინო წიკლაურმა სლალომში პირველი ეტაპი ვერ გადალახა, იუწყება პირველი არხი.ქართველი მოთხილამურე 95 მონაწილეს შორის 79-ე ნომრად გამოვიდა და 39.86 წამი დააფიქსირა. თუმცა, დაშვებისას ერთი ბარიერი გამოტოვა, რის გამოც მსაჯებისგან დისკვალიფიკაცია მიიღო. შესაბამისად, წიკლაურმა მეორე დაშვების უფლება დაკარგა. ნინო წიკლაურმა რამდენიმე დღის წინ ქალთა გიგანტურ სლალომში იასპარეზა. მან პირველი დაშვებისას მანძილი 1:12:39 წუთში დაფარა, რაც 55-ე შედეგი იყო, მეორე დაშვებისას კი მანძილის დაფარვისას 1:19:40 წუთი დააფიქსირა - ორი დაშვების ჯამით ქართველი მოთხილამურე 49-ე ადგილზე გავიდა.ნინო წიკლაური ზამთრის სპორტის სახეობებში ქალთა და მამაკაცთა შორის პირველი ქართველი სპორტსმენია, რომელმაც ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ზედიზედ მეხუთედ მიიღო მონაწილეობა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e6/02/07/264227480_581:199:2966:1988_1920x0_80_0_0_94ca5a087fa78b117ac6196fc001ccb7.jpgSputnik საქართველო
თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე სამთო მოთხილამურე ნინო წიკლაურმა სლალომში პირველი ეტაპი ვერ გადალახა, იუწყება პირველი არხი.
ქართველი მოთხილამურე 95 მონაწილეს შორის 79-ე ნომრად გამოვიდა და 39.86 წამი დააფიქსირა. თუმცა, დაშვებისას ერთი ბარიერი გამოტოვა, რის გამოც მსაჯებისგან დისკვალიფიკაცია მიიღო. შესაბამისად, წიკლაურმა მეორე დაშვების უფლება დაკარგა.
ნინო წიკლაურმა რამდენიმე დღის წინ ქალთა გიგანტურ სლალომში იასპარეზა. მან პირველი დაშვებისას მანძილი 1:12:39 წუთში დაფარა, რაც 55-ე შედეგი იყო, მეორე დაშვებისას კი მანძილის დაფარვისას 1:19:40 წუთი დააფიქსირა - ორი დაშვების ჯამით ქართველი მოთხილამურე 49-ე ადგილზე გავიდა.
ნინო წიკლაური ზამთრის სპორტის სახეობებში ქალთა და მამაკაცთა შორის პირველი ქართველი სპორტსმენია, რომელმაც ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ზედიზედ მეხუთედ მიიღო მონაწილეობა.