ფულადი გზავნილები საქართველოში - სტატისტიკა განახლდა
საანგარიშო პერიოდში საქართველოში ფულადი გადმორიცხვების მოცულობით ლიდერი ქვეყანა იტალიაა. 18.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-18T12:35+0400
თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს კომერციულ ბანკებში ელექტრონული სისტემებით განხორციელებული ფულადი გზავნილების მოცულობა 2026 წლის იანვარში გასული წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 16,6%-ით გაიზარდა და 282,6 მლნ დოლარი შეადგინა, იუწყება საქართველოს ეროვნული ბანკი.საანგარიშო პერიოდში საქართველოში ფულადი გადმორიცხვების მოცულობით ლიდერი ქვეყანა იტალიაა.2026 წლის იანვარში რუსეთიდან საქართველოში გადმორიცხული თანხის მოცულობამ 33,5 მლნ დოლარი შეადგინა - ეს ქართულ კომერციულ ბანკებში ელექტრონული სისტემებით ფულადი გადარიცხვების 11,9%-ია, რაც 31,6%-ით მეტია 2025 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით.რამდენი ფული გაიგზავნა საქართველოდან უცხოეთშიიანვარში საქართველოდან საზღვარგარეთ 31,2 მლნ დოლარი გადაიგზავნა, რაც 2025 წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 10,2%-ით მეტია.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23929/27/239292721_293:326:1679:1365_1920x0_80_0_0_0eaac36cfcab2c986ef43d954e7cb4c0.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს ეროვნული ბანკი , საქართველოს ეკონომიკა, სტატისტიკა, ახალი ამბები
საანგარიშო პერიოდში საქართველოში ფულადი გადმორიცხვების მოცულობით ლიდერი ქვეყანა იტალიაა.
თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს კომერციულ ბანკებში ელექტრონული სისტემებით განხორციელებული ფულადი გზავნილების მოცულობა 2026 წლის იანვარში გასული წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 16,6%-ით გაიზარდა და 282,6 მლნ დოლარი შეადგინა, იუწყება საქართველოს ეროვნული ბანკი.