თბილისი, 17 თებერვალი — Sputnik. ოზურგეთში კრიმინალური ავტორიტეტის, 55 წლის ზვიად ჯინჭარაძის (მეტსახელად “ჯუმათა”) მკვლელობა სცადეს, იუწყება „გურიის მოამბე".შემთხვევა ქალაქ ოზურგეთში, რესტორან „ბერმუხასთან” მოხდა.გავრცელებული ინფორმაციით, ჯინჭარაძის ავტომობილი მაშინ აფეთქდა, როდესაც იგი ქალეხიდან გამოსული მასში ჯდებოდა.„სასწრაფო დახმარების" ეკიპაჟმა დაშავებული ოზურგეთის „მედალფას" კლინიკაში გადაიყვანა. „პაციენტს, ტერფის ძვლები აქვს დაზიანებული, შეგვეძლო აქ მკურნალობა. მაგრამ მისი დაჟინებული მოთხოვნით, თავისივე შესაძლებლობით წავიდა თბილისში, შემდგომი მკურნალობის მიზნით”, - განაცხადეს კლინიკაში.სავარაუდოდ, ასაფეთქებელი ნივთიერება დისტანციურ მართვაზე იყო დამონტაჟებული და აფეთქებაც მართვის პულტის მეშვეობით მოხდა.ზვიად ჯინჭარაძე ბოლო წლებში ბიზნესით იყო დაკავებული. მისი სახელი გასული საუკუნის 90 იან წლებში, რამდენიმე კრიმინალურ გარჩევაში ფიგურირებდა.მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, დანაშაული 10-დან 15 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/02/0a/250854068_170:0:2901:2048_1920x0_80_0_0_3dece66d1796762808253dff5551c307.jpgSputnik საქართველო
თბილისი, 17 თებერვალი — Sputnik. ოზურგეთში კრიმინალური ავტორიტეტის, 55 წლის ზვიად ჯინჭარაძის (მეტსახელად “ჯუმათა”) მკვლელობა სცადეს, იუწყება „გურიის მოამბე".
შემთხვევა ქალაქ ოზურგეთში, რესტორან „ბერმუხასთან” მოხდა.
გავრცელებული ინფორმაციით, ჯინჭარაძის ავტომობილი მაშინ აფეთქდა, როდესაც იგი ქალეხიდან გამოსული მასში ჯდებოდა.
„სასწრაფო დახმარების" ეკიპაჟმა დაშავებული ოზურგეთის „მედალფას" კლინიკაში გადაიყვანა.
„პაციენტს, ტერფის ძვლები აქვს დაზიანებული, შეგვეძლო აქ მკურნალობა. მაგრამ მისი დაჟინებული მოთხოვნით, თავისივე შესაძლებლობით წავიდა თბილისში, შემდგომი მკურნალობის მიზნით”, - განაცხადეს კლინიკაში.
სავარაუდოდ, ასაფეთქებელი ნივთიერება დისტანციურ მართვაზე იყო დამონტაჟებული და აფეთქებაც მართვის პულტის მეშვეობით მოხდა.
ზვიად ჯინჭარაძე ბოლო წლებში ბიზნესით იყო დაკავებული. მისი სახელი გასული საუკუნის 90 იან წლებში, რამდენიმე კრიმინალურ გარჩევაში ფიგურირებდა.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, დანაშაული 10-დან 15 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებს.