თბილისი, 17 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ანასტასია მეტელკინა-ლუკა ბერულავას წყვილმა პირველად საქართველოს ისტორიაში, ზამთრის სპორტის სახეობებში ვერცხლის მედალი მოიპოვეს.სპორტულ წყვილებში მოკლე პროგრამის შემდეგ მეტელკინა-ბერლავას წყვილი 75.46 ქულით მეორე ადგილზე იყო. მათ თავისუფალი პროგრამაც მაღალ დონეზე შეასრულეს და 146.29 ქულა დაიმსახურეს, ორი პროგრამის ჯამში კი წყვილმა 221.75 ქულა დააგროვა და ვერცხლის მედლის მფლობელი გახდა.კვარცხლბეკი:1. რიკუ მიურა, რუიჩი კიჰარა (იაპონია) – 231.24 ქულა2. ანასტასია მეტელკინა, ლუკა ბერულავა (საქართველო) – 221.753. ფაბიანე ჰასე, ნიკიტა ვოლოდინი (გერმანია) – 219.09ამ ეტაპზე, ქართველ მოციგურავეები გუნდური ასპარეზობის ტურნირში მეოთხე ადგილზე არიან, ნიკა ეგაძე მე-10, ხოლო დიანა დევისი/გლებ სმოლკინის წყვილი მე-13 ადგილზეა.ზამთრის XXV ოლიმპიური თამაშები 22 თებერვალს დაიხურება. ოლიმპიურ თამაშებზე საქართველო სპორტის ორ სახეობაში - ფიგურულ ციგურაობასა და სამთო-სათხილამურო სპორტში - რვა სპორტსმენითაა წარმოდგენილი.
09:11 17.02.2026 (განახლებულია: 09:57 17.02.2026) ორი პროგრამის ჯამში წყვილმა 221.75 ქულა დააგროვა და ვერცხლის მედლის მფლობელი გახდა.
თბილისი, 17 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ანასტასია მეტელკინა-ლუკა ბერულავას წყვილმა პირველად საქართველოს ისტორიაში, ზამთრის სპორტის სახეობებში ვერცხლის მედალი მოიპოვეს.
სპორტულ წყვილებში მოკლე პროგრამის შემდეგ მეტელკინა-ბერლავას წყვილი 75.46 ქულით მეორე ადგილზე იყო. მათ თავისუფალი პროგრამაც მაღალ დონეზე შეასრულეს და 146.29 ქულა დაიმსახურეს, ორი პროგრამის ჯამში კი წყვილმა 221.75 ქულა დააგროვა და ვერცხლის მედლის მფლობელი გახდა.
1. რიკუ მიურა, რუიჩი კიჰარა (იაპონია) – 231.24 ქულა
2. ანასტასია მეტელკინა, ლუკა ბერულავა (საქართველო) – 221.753.
ფაბიანე ჰასე, ნიკიტა ვოლოდინი (გერმანია) – 219.09
ამ ეტაპზე, ქართველ მოციგურავეები გუნდური ასპარეზობის ტურნირში მეოთხე ადგილზე არიან, ნიკა ეგაძე მე-10, ხოლო დიანა დევისი/გლებ სმოლკინის წყვილი მე-13 ადგილზეა.