დღეს ოლიმპიადაზე ანასტასია გუბანოვა იასპარეზებს
გუშინ, ოლიმპიურ თამაშებზე სპორტულ წყვილებში წარმატებით იასპარეზა ანასტასია მეტელკინა-ლუკა ბერულავას წყვილმა - საქართველოს ნაკრების წევრები ოლიმპიადის... 17.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-17T10:29+0400
თბილისი, 17 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე, ფიგურულ ციგურაობაში, დღეს ქალთა შორის მოკლე პროგრამით საქართველოს ნაკრების წევრი ანასტასია გუბანოვა გამოვა.მოკლე პროგრამით გამოსვლები თბილისის დროით 21:45 საათზე დაიწყება. ქალთა შეჯიბრში 29 სპორტსმენი მონაწილეობს, საიდანაც თავისუფალი პროგრამით გამოსვლის უფლებას 24 საუკეთესო მოიპოვებს.გუბანოვა უძლიერესთა ჯგუფშია და ყინულის მოედანზე 26-ე ნომრად გამოვა.გუშინ, ოლიმპიურ თამაშებზე სპორტულ წყვილებში წარმატებით იასპარეზა ანასტასია მეტელკინა-ლუკა ბერულავას წყვილმა, რომელმაც საქართველოს ისტორიაში პირველად, ზამთრის სპორტის სახეობებში ოლიმპიური მედალი მოიპოვა – საქართველოს ნაკრების წევრები ოლიმპიადის ვიცე-ჩემპიონები გახდნენ.ამ ეტაპზე, ქართველ მოციგურავეები გუნდური ასპარეზობის ტურნირში მეოთხე ადგილზე არიან, ნიკა ეგაძე მე-10, ხოლო დიანა დევისი/გლებ სმოლკინის წყვილი მე-13 ადგილზეა.ზამთრის XXV ოლიმპიური თამაშები 22 თებერვალს დაიხურება. ოლიმპიურ თამაშებზე საქართველო სპორტის ორ სახეობაში - ფიგურულ ციგურაობასა და სამთო-სათხილამურო სპორტში - რვა სპორტსმენითაა წარმოდგენილი.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e6/02/11/264538439_0:0:2731:2048_1920x0_80_0_0_0f262515f02e1801743e81086f0d8ef7.jpgSputnik საქართველო
გუშინ, ოლიმპიურ თამაშებზე სპორტულ წყვილებში წარმატებით იასპარეზა ანასტასია მეტელკინა-ლუკა ბერულავას წყვილმა - საქართველოს ნაკრების წევრები ოლიმპიადის ვიცე-ჩემპიონები გახდნენ
თბილისი, 17 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე, ფიგურულ ციგურაობაში, დღეს ქალთა შორის მოკლე პროგრამით საქართველოს ნაკრების წევრი ანასტასია გუბანოვა გამოვა.
მოკლე პროგრამით გამოსვლები თბილისის დროით 21:45 საათზე დაიწყება.
ქალთა შეჯიბრში 29 სპორტსმენი მონაწილეობს, საიდანაც თავისუფალი პროგრამით გამოსვლის უფლებას 24 საუკეთესო მოიპოვებს.
გუბანოვა უძლიერესთა ჯგუფშია და ყინულის მოედანზე 26-ე ნომრად გამოვა.
გუშინ, ოლიმპიურ თამაშებზე სპორტულ წყვილებში წარმატებით იასპარეზა ანასტასია მეტელკინა-ლუკა ბერულავას წყვილმა, რომელმაც საქართველოს ისტორიაში პირველად, ზამთრის სპორტის სახეობებში ოლიმპიური მედალი მოიპოვა – საქართველოს ნაკრების წევრები ოლიმპიადის ვიცე-ჩემპიონები გახდნენ.