თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. თელავში, ერთ-ერთ საცხოვრებელ სახლში გაჩენილ ხანძარს შუახნის ქალი ემსხვერპლა, იუწყება ტელეკომპანია „რუსთავი2“. ტელეკომპანიის ცნობით, ახვლედიანის ქუჩაზე მდებარე საცხოვრებელ სახლში ხანძარი დაახლოებით 2 საათის წინ გაჩნდა. გავრცელებული ინფორმაციით, სახლში ასაკოვანი ქალი და მისი ვაჟი ცხოვრობდნენ. კაცმა ხანძრისგან თავის დაღწევა შეძლო, თუმცა, ქალს ჯანმრთელობის რთული მდგომარეობის გამო გადაადგილება უჭირდა და ალმოდებული სახლიდან გამოსვლა ვერ მოახერხა. შემთხვევის ადგილზე მისულ „სასწრაფო დახმარების" ბრიგადას ქალი უკვე გარდაცვლილი დახვდა. საგანგებო სიტუაციების მართვი სამსახურის ცნობით, ამ დროისთვის ხანძარი ლიკვიდირებულია.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/0c/1f/285357587_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_8f40aadf3689b52694165f93b875c067.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საზოგადოება, შემთხვევები საქართველოში, საქართველოს რეგიონები, ახალი ამბები
რა გახდა ხანძრის გამომწვევი მიზეზი, ამ დროისთვის უცნობია.
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. თელავში, ერთ-ერთ საცხოვრებელ სახლში გაჩენილ ხანძარს შუახნის ქალი ემსხვერპლა, იუწყება ტელეკომპანია „რუსთავი2“.
ტელეკომპანიის ცნობით, ახვლედიანის ქუჩაზე მდებარე საცხოვრებელ სახლში ხანძარი დაახლოებით 2 საათის წინ გაჩნდა.
გავრცელებული ინფორმაციით, სახლში ასაკოვანი ქალი და მისი ვაჟი ცხოვრობდნენ. კაცმა ხანძრისგან თავის დაღწევა შეძლო, თუმცა, ქალს ჯანმრთელობის რთული მდგომარეობის გამო გადაადგილება უჭირდა და ალმოდებული სახლიდან გამოსვლა ვერ მოახერხა.
შემთხვევის ადგილზე მისულ „სასწრაფო დახმარების" ბრიგადას ქალი უკვე გარდაცვლილი დახვდა.
საგანგებო სიტუაციების მართვი სამსახურის ცნობით, ამ დროისთვის ხანძარი ლიკვიდირებულია.