თბილისი, 16 თებერვალი – Sputnik. ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული დიზაინერი დათუნა სულიკაშვილი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გლდანის საპატიმროს 9 ივნისს დატოვებს, იუწყება ქართული მედია. საქმის პროკურორის განმარტებით, საპროცესო შეთანხმების გაფორმების საფუძველი სულიკაშვილის აღიარება და გამოძიებასთან თანამშრომლობა გახდა.აღნიშნული შეთანხმებითა და გადაწყვეტილებით, დათუნა სულიკაშვილი დამნაშავედ იქნა ცნობილი. მას რეალური სასჯელის სახით 6-თვით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა, ასევე, 4,5 წლით პირობითი მსჯავრი განესაზღვრა. ამასთან, სულიკაშვილს ჯარიმის სახით 50 ათასი ლარის გადახდა დაეკისრა. დიზაინერს ასევე ჩამოერთვა კანონით გათვალისწინებული უფლებები - მათ შორის, მანქანის მართვისა და საჯარო ხელისუფლებაში საქმიანობა.დათუნა სულიკაშვილი სამართალდამცავებმა 2025 წლის 9 დეკემბერს დააკავეს.მას ბრალი სსკ-ის 260-ე მუხლის მესამე ნაწილით აქვს წარდგენილი, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძება-შენახვას გულისხმობს. აღნიშნული დანაშაული 8-დან 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/03/1d/251308345_100:0:1700:1200_1920x0_80_0_0_77d4ca2f00e79d44eb9d84a272f5ce16.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საზოგადოება, კრიმინალი საქართველოში, ახალი ამბები
დათუნა სულიკაშვილი სამართალდამცავებმა 2025 წლის 9 დეკემბერს დააკავეს.
თბილისი, 16 თებერვალი – Sputnik. ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული დიზაინერი დათუნა სულიკაშვილი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გლდანის საპატიმროს 9 ივნისს დატოვებს, იუწყება ქართული მედია.
საქმის პროკურორის განმარტებით, საპროცესო შეთანხმების გაფორმების საფუძველი სულიკაშვილის აღიარება და გამოძიებასთან თანამშრომლობა გახდა.
აღნიშნული შეთანხმებითა და გადაწყვეტილებით, დათუნა სულიკაშვილი დამნაშავედ იქნა ცნობილი. მას რეალური სასჯელის სახით 6-თვით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა, ასევე, 4,5 წლით პირობითი მსჯავრი განესაზღვრა. ამასთან, სულიკაშვილს ჯარიმის სახით 50 ათასი ლარის გადახდა დაეკისრა. დიზაინერს ასევე ჩამოერთვა კანონით გათვალისწინებული უფლებები - მათ შორის, მანქანის მართვისა და საჯარო ხელისუფლებაში საქმიანობა.
მას ბრალი სსკ-ის 260-ე მუხლის მესამე ნაწილით აქვს წარდგენილი, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძება-შენახვას გულისხმობს. აღნიშნული დანაშაული 8-დან 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.