160 ათას ლარამდე ღირებულების უაქციზო სიგარეტის შენახვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავეს
უწყების ცნობით, გრძელდება მუშაობა დანაშაულებრივ სქემაში ჩართული სხვა პირების დადგენისა და მხილების მიზნით. 16.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-16T11:58+0400
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა მარკირებას დაქვემდებარებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით აქციზური საქონლის აქციზური მარკის გარეშე შენახვის ფაქტზე საქართველოს მოქალაქე დააკავეს, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, თბილისში მის საკუთრებაში არსებულ მიკროავტობუსში უკანონოდ ინახავდა Multi Tabak-ის, Multi Class-ისა და Armenia-ს დასახელების 31,8 ათას კოლოფ უაქციზო სიგარეტს, რომლის საერთო საბაზრო ღირებულება 159 ათას ლარს აღემატება. საქმეზე გამოძიება მიმდინარეობს სსკ-ის მე-200 მუხლით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 8 წლამდე.
საქართველო, სპეციალური საგამოძიებო სამსახური , კრიმინალი საქართველოში, ახალი ამბები
უწყების ცნობით, გრძელდება მუშაობა დანაშაულებრივ სქემაში ჩართული სხვა პირების დადგენისა და მხილების მიზნით.
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა მარკირებას დაქვემდებარებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით აქციზური საქონლის აქციზური მარკის გარეშე შენახვის ფაქტზე საქართველოს მოქალაქე დააკავეს, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, თბილისში მის საკუთრებაში არსებულ მიკროავტობუსში უკანონოდ ინახავდა Multi Tabak-ის, Multi Class-ისა და Armenia-ს დასახელების 31,8 ათას კოლოფ უაქციზო სიგარეტს, რომლის საერთო საბაზრო ღირებულება 159 ათას ლარს აღემატება.
საქმეზე გამოძიება მიმდინარეობს სსკ-ის მე-200 მუხლით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 8 წლამდე.