ქობულეთის ერთ-ერთ სკოლაში მოსწავლემ თვითდაზიანება მიიყენა და თვითმკვლელობა სცადა
არასრულწლოვნის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება. 16.02.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-02-16T18:47+0400
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. ქობულეთში, ერთ-ერთ კერძო სკოლაში მოსწავლემ თვითდაზიანება მიიყენა და თვითმკვლელობა სცადა, იუწყება ტელეკომპანია „მთავარი“. თვითმხილველების ცნობით, ინციდენტი სასწავლო დაწესებულების ტერიტორიაზე მოხდა. მომხდარის სავარაუდო მიზეზი ბულინგია. შემთხვევის ადგილზე მობილიზებული იყვნენ საპატრულო პოლიციისა და სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ეკიპაჟები. გავრცელებული ინფორმაციით, არასრულწლოვანის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება. მომხდარი სკოლის ადმინისტრაციაში დაადასტურეს. მათი განმარტებით, შემთხვევის მიზეზებზე ამ ეტაპზე ვერ ისაუბრებენ. ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 115-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/0a/18/283597613_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_6921f07a001ef169914479334ef70b60.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, შემთხვევები საქართველოში, საქართველოს რეგიონები, ახალი ამბები
არასრულწლოვნის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. ქობულეთში, ერთ-ერთ კერძო სკოლაში მოსწავლემ თვითდაზიანება მიიყენა და თვითმკვლელობა სცადა, იუწყება ტელეკომპანია „მთავარი“.
თვითმხილველების ცნობით, ინციდენტი სასწავლო დაწესებულების ტერიტორიაზე მოხდა. მომხდარის სავარაუდო მიზეზი ბულინგია.
შემთხვევის ადგილზე მობილიზებული იყვნენ საპატრულო პოლიციისა და სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ეკიპაჟები.
გავრცელებული ინფორმაციით, არასრულწლოვანის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
მომხდარი სკოლის ადმინისტრაციაში დაადასტურეს. მათი განმარტებით, შემთხვევის მიზეზებზე ამ ეტაპზე ვერ ისაუბრებენ.
ფაქტზე გამოძიება სსკ-ის 115-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს.