თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე დღეს ანასტასია მეტელკინა/ლუკა ბერულავას წყვილი და ლუკა ბუჩუკური გამოვლენ. ლუკა ბერულავა და ანასტასია მეტელკინა ფიგურულ ციგურაობაში, სპორტულ ცეკვაში თავისუფალ პროგრამას წარმოადგენენ - ასპარეზობა თბილისის დროით 22:00 საათზე დაიწყება.გუშინ მეტელკინა-ბერულავას წყვილმა მოკლე პროგრამაში 75.46 ქულა დაიმსახურა და თავისუფალ პროგრამას მეორე ადგილით ხვდება.რაც შეეხება მოთხილამურე ლუკა ბუჩუკურს, სლალომში მისი ასპარეზობა თბილისის დროით 13:00 საათზე დაიწყება.ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ფიგურულ ციგურაობაში გუნდური ასპარეზობის ტურნირში საქართველოს ნაკრებმა მეოთხე ადგილი დაიკავა - საკვალიფიკაციო და ფინალური ეტაპების შედეგად ქართველმა სპორტსმენებმა 56 ქულა დააგროვეს.ზამთრის XXV ოლიმპიური თამაშები 22 თებერვალს დაიხურება. ოლიმპიურ თამაშებზე საქართველო სპორტის ორ სახეობაში - ფიგურულ ციგურაობასა და სამთო-სათხილამურო სპორტში - რვა სპორტსმენითაა წარმოდგენილი.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/0a/0c/295344696_0:0:1875:1406_1920x0_80_0_0_50d889a3e7f19dc29185fa8281ffc15c.jpgSputnik საქართველო
10:55 16.02.2026 (განახლებულია: 11:23 16.02.2026) ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე საქართველო სპორტის ორ სახეობაში - ფიგურულ ციგურაობასა და სამთო-სათხილამურო სპორტში - რვა სპორტსმენითაა წარმოდგენილი.
თბილისი, 16 თებერვალი — Sputnik. მილანსა და კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე დღეს ანასტასია მეტელკინა/ლუკა ბერულავას წყვილი და ლუკა ბუჩუკური გამოვლენ.
ლუკა ბერულავა და ანასტასია მეტელკინა ფიგურულ ციგურაობაში, სპორტულ ცეკვაში თავისუფალ პროგრამას წარმოადგენენ - ასპარეზობა თბილისის დროით 22:00 საათზე დაიწყება.
გუშინ მეტელკინა-ბერულავას წყვილმა მოკლე პროგრამაში 75.46 ქულა დაიმსახურა და თავისუფალ პროგრამას მეორე ადგილით ხვდება.
რაც შეეხება მოთხილამურე ლუკა ბუჩუკურს, სლალომში მისი ასპარეზობა თბილისის დროით 13:00 საათზე დაიწყება.
ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ფიგურულ ციგურაობაში გუნდური ასპარეზობის ტურნირში საქართველოს ნაკრებმა მეოთხე ადგილი დაიკავა - საკვალიფიკაციო და ფინალური ეტაპების შედეგად ქართველმა სპორტსმენებმა 56 ქულა დააგროვეს.