თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს რაგბის ეროვნულმა ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატის მეორე შეხვედრა სტუმრად ნიდერლანდებთან გამართა და მეტოქე ბონუს-ქულით 61:12 დაამარცხა.საქართველოს ნაკრებმა პირველივე ტაიმში მოახერხა ოთხი ლელოს დადება და ბონუს-ქულის აღება – თითოჯერ თავი აფრასიძემ და ივანიშვილმა გამოიჩინეს, მატკავამ კი დუბლი შეასრულა (მან ყველა გარდასახვა ზუსტად დაარტყა) და პირველი ტაიმი „ბორჯღალოსნებმა 28:5 მოიგეს.მეორე ტაიმში ნიდერლანდებმა მეორე ლელო დადეს და სხვაობა შეამცირეს, მაგრამ რამდენიმე წუთში ჯერ აფრასიძემ მეორე ლელო მიითვალა და დუბლი შეასრულა, შემდეგ კი შეცვლაზე შესულმა მამუკა მსტოიანმა „ბორჯღალოსნებში“ პირველ მატჩში სადებიუტო ლელო დადო.მატჩის მიწურულს ნაკრებში ლელოების ანგარიში ბაჩუკი ჭუმბაძემაც გახსნა, ოთარ მეტრეველმა კი ზედიზედ მეორე სანაკრებო მატჩში შეძლო ლელოს დადება, საბოლოო წერტილი კი გიორგი შველიძემ დასვა და საქართველოს ნაკრებმა მორიგი გამარჯვება მოიპოვა.„ბორჯღალოსნებმა“ პირველი მატჩი 8 თებერვალს სტუმრად შვეიცარიასთან გამართეს და მოწინააღმდეგე ანგარიშით 54:3 დაამარცხეს - ნაკრები ჯგუფურ ეტაპს თბილისში, „ავჭალის“ სტადიონზე ესპანეთთან მატჩით 21 თებერვალს დაასრულებს.ნახევარფინალები 7-8 მარტს გაიმართება. ფინალური შეხვედრები კი 15 მარტს მადრიდში ჩატარდება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/03/10/292519254_106:0:1790:1263_1920x0_80_0_0_ea305377f340520d60b8dcc0a6417c7c.jpgSputnik საქართველო
„ბორჯღალოსნებმა“ პირველი მატჩი 8 თებერვალს სტუმრად შვეიცარიასთან გამართეს და მოწინააღმდეგე ანგარიშით 54:3 დაამარცხეს - ნაკრები ჯგუფურ ეტაპს თბილისში, „ავჭალის“ სტადიონზე ესპანეთთან მატჩით 21 თებერვალს დაასრულებს.
თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს რაგბის ეროვნულმა ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატის მეორე შეხვედრა სტუმრად ნიდერლანდებთან გამართა და მეტოქე ბონუს-ქულით 61:12 დაამარცხა.
საქართველოს ნაკრებმა პირველივე ტაიმში მოახერხა ოთხი ლელოს დადება და ბონუს-ქულის აღება – თითოჯერ თავი აფრასიძემ და ივანიშვილმა გამოიჩინეს, მატკავამ კი დუბლი შეასრულა (მან ყველა გარდასახვა ზუსტად დაარტყა) და პირველი ტაიმი „ბორჯღალოსნებმა 28:5 მოიგეს.
მეორე ტაიმში ნიდერლანდებმა მეორე ლელო დადეს და სხვაობა შეამცირეს, მაგრამ რამდენიმე წუთში ჯერ აფრასიძემ მეორე ლელო მიითვალა და დუბლი შეასრულა, შემდეგ კი შეცვლაზე შესულმა მამუკა მსტოიანმა „ბორჯღალოსნებში“ პირველ მატჩში სადებიუტო ლელო დადო.
მატჩის მიწურულს ნაკრებში ლელოების ანგარიში ბაჩუკი ჭუმბაძემაც გახსნა, ოთარ მეტრეველმა კი ზედიზედ მეორე სანაკრებო მატჩში შეძლო ლელოს დადება, საბოლოო წერტილი კი გიორგი შველიძემ დასვა და საქართველოს ნაკრებმა მორიგი გამარჯვება მოიპოვა.
ნახევარფინალები 7-8 მარტს გაიმართება. ფინალური შეხვედრები კი 15 მარტს მადრიდში ჩატარდება.