თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური მოუწოდებს მოსახლეობას 16-17 თებერვალს სიფრთხილე გამოიჩინონ და თავი შეიკავონ ორთაჭალჰესის ხიდიდან რუსთავის მიმართულებით კალაპოტის მიმდებარე ტერიტორიაზე გადაადგილებისგან.აღნიშნული მოწოდება უკავშირდება 31 იანვარს, თბილისში, მდინარე მტკვარში გაუჩინარებული პიროვნების ძებნა-შველის ღონისძიებებს.„გვსურს მოსახლეობას ვაცნობოთ, რომ მიმდინარე წლის 31 იანვარს, თბილისში, მდინარე მტკვარში გაუჩინარებული პიროვნების ძებნა-შველის ღონისძიებების ფარგლებში, 16 და 17 თებერვალს დაგეგმილია ორთაჭალჰესის ხიდიდან რუსთავის მიმართულებით მტკვრის კალაპოტში წყლის დონის ხელოვნურად შემცირება ბუნებრივ ნიშნულამდე, რაც ზემოთ ხსენებულ ტერიტორიაზე გამოიწვევს წყლის დონის ეტაპობრივ მატებას", - ნათქვამია განცხადებაში.უწყების ცნობით, ღონისძიებაში ჩართული იქნება საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 200-მდე მეხანძრე-მაშველი, მყვინთავთა ჯგუფები, წყლის საშუალებები და საფრენი აპარატები.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23921/00/239210078_139:0:2995:2142_1920x0_80_0_0_baba155d3b537423ee6ae5bf419dc35d.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური, თბილისი დღეს, საზოგადოება, შემთხვევები საქართველოში, ახალი ამბები
გავრცელებული ინფორმაციით, მდინარე მტკვარში დაგეგმილია 31 იანვარს თბილისში გაუჩინარებული პირის სამძებრო-სამაშველო ღონისძიებები
თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური მოუწოდებს მოსახლეობას 16-17 თებერვალს სიფრთხილე გამოიჩინონ და თავი შეიკავონ ორთაჭალჰესის ხიდიდან რუსთავის მიმართულებით კალაპოტის მიმდებარე ტერიტორიაზე გადაადგილებისგან.
აღნიშნული მოწოდება უკავშირდება 31 იანვარს, თბილისში, მდინარე მტკვარში გაუჩინარებული პიროვნების ძებნა-შველის ღონისძიებებს.
„გვსურს მოსახლეობას ვაცნობოთ, რომ მიმდინარე წლის 31 იანვარს, თბილისში, მდინარე მტკვარში გაუჩინარებული პიროვნების ძებნა-შველის ღონისძიებების ფარგლებში, 16 და 17 თებერვალს დაგეგმილია ორთაჭალჰესის ხიდიდან რუსთავის მიმართულებით მტკვრის კალაპოტში წყლის დონის ხელოვნურად შემცირება ბუნებრივ ნიშნულამდე, რაც ზემოთ ხსენებულ ტერიტორიაზე გამოიწვევს წყლის დონის ეტაპობრივ მატებას", - ნათქვამია განცხადებაში.
უწყების ცნობით, ღონისძიებაში ჩართული იქნება საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 200-მდე მეხანძრე-მაშველი, მყვინთავთა ჯგუფები, წყლის საშუალებები და საფრენი აპარატები.