თბილისი, 15 თებერვალი – Sputnik. ვოლოდიმირ ზელენსკი დარწმუნებულია, რომ აქვს უფლება იუხეშოს, მოითხოვოს ყველაფერი და მისი აზრი ვინმესთვის საინტერესო იქნება, თუმცა, რეალობა საპირისპიროა, განაცხადა სახელმწიფო დუმის დეპუტატმა ამირ ხამიტოვმა.გუშინ, მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლისას ზელენსკიმ უნგრეთის პრემიერ-მინისტრი ორბანი გააკრიტიკა და აღნიშნა, რომ ის მხოლოდ თავისი მუცლის და არა ჯარის გაზრდაზე ფიქრობს.იმავე დღეს უნგრეთის პრემიერ-მინისტრმა კომენტარი გააკეთა მისი მისამართით ზელენსკის განცხადებაზე და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ უკრაინა ევროკავშირში გაწევრიანებას ვერ შეძლებს.დეპუტატმა ყურადღება გაამახვილა იმ ფაქტზე, რომ აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა მხარდამჭერი სიტყვებით ორბანს და არა ზელენსკის მიმართა. ხამიტოვმა გაიხსენა, რომ ორბანი გამოცდილი და შორსმჭვრეტელი პოლიტიკოსია, რომელსაც არასდროს გადაუხვევია საღი აზრისგან.„გასაკვირი არ არის, რომ ზოგიერთი ვაი-შოუმენისგან განსხვავებით, იგი საერთაშორისო არენაზე ავტორიტეტით სარგებლობს“, - განაცხადა ხამიტოვმა.დეპუტატის თქმით, ბოლო დროის მთავარი ტენდენცია მდგომარეობს იმაში, რომ „ენატლიკინა პოლიტიკოსების“ დრო დასრულდა. დაიწყო რეალური მოქმედებისა და მიმდინარე მოვლენების საღად აღქმის ეპოქა. ამიტომაც მათ, ვინც შეეჩვია „ცარიელი სიტყვებით" საზოგადოების ყურადღების მიპყრობას, ახლა რთულ ვითარებაში აღმოჩნდებიან.პარლამენტარი მიიჩნევს, რომ ის პოლიტიკოსები გაიმარჯვებენ, რომლებიც პოპულისტურ სლოგანებს კონსტრუქციულ მუშაობას ამჯობინებენ.გასულ კვირას ტრამპმა ორბანს ნამდვილი მეგობარი, მებრძოლი და გამარჯვებული უწოდა და მას მომავალ საპარლამენტო არჩევნებში მხარდაჭერა აღუთქვა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/02/16/275137993_285:0:3016:2048_1920x0_80_0_0_d4d52b24b210f3eba01cb6e2c89f7244.jpgSputnik საქართველო
რუსეთ-უკრაინის კონფლიქტი, რუსეთი, უნგრეთი, პოლიტიკა, მსოფლიოს ახალი ამბები, აშშ
მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლისას ვოლოდიმირ ზელენსკიმ უნგრეთის პრემიერ-მინისტრი ორბანი გააკრიტიკა და აღნიშნა, რომ ის მხოლოდ თავისი მუცლის და არა ჯარის გაზრდაზე ფიქრობს.
თბილისი, 15 თებერვალი – Sputnik. ვოლოდიმირ ზელენსკი დარწმუნებულია, რომ აქვს უფლება იუხეშოს, მოითხოვოს ყველაფერი და მისი აზრი ვინმესთვის საინტერესო იქნება, თუმცა, რეალობა საპირისპიროა, განაცხადა სახელმწიფო დუმის დეპუტატმა ამირ ხამიტოვმა.
გუშინ, მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლისას ზელენსკიმ უნგრეთის პრემიერ-მინისტრი ორბანი გააკრიტიკა და აღნიშნა, რომ ის მხოლოდ თავისი მუცლის და არა ჯარის გაზრდაზე ფიქრობს.
იმავე დღეს უნგრეთის პრემიერ-მინისტრმა კომენტარი გააკეთა მისი მისამართით ზელენსკის განცხადებაზე და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ უკრაინა ევროკავშირში გაწევრიანებას ვერ შეძლებს.
„ისეთი შთაბეჭდილება იქმნება, თითქოს ზელენსკი დარწმუნებულია, რომ მას უფლება აქვს იყოს უხეში, მოითხოვოს ყველაფერი და რომ მისი აზრი ვიღაცისთვის საინტერესო იქნება, ხოლო მის თითოეულ რეპლიკას აპლოდისმენტებით შეხვდებიან. თუმცა, რეალობა, როგორც ვხედავთ, საპირისპიროა", - ციტირებს ხამიტოვს სააგენტო
РИА Новости.
დეპუტატმა ყურადღება გაამახვილა იმ ფაქტზე, რომ აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა მხარდამჭერი სიტყვებით ორბანს და არა ზელენსკის მიმართა. ხამიტოვმა გაიხსენა, რომ ორბანი გამოცდილი და შორსმჭვრეტელი პოლიტიკოსია, რომელსაც არასდროს გადაუხვევია საღი აზრისგან.
„გასაკვირი არ არის, რომ ზოგიერთი ვაი-შოუმენისგან განსხვავებით, იგი საერთაშორისო არენაზე ავტორიტეტით სარგებლობს“, - განაცხადა ხამიტოვმა.
დეპუტატის თქმით, ბოლო დროის მთავარი ტენდენცია მდგომარეობს იმაში, რომ „ენატლიკინა პოლიტიკოსების“ დრო დასრულდა. დაიწყო რეალური მოქმედებისა და მიმდინარე მოვლენების საღად აღქმის ეპოქა. ამიტომაც მათ, ვინც შეეჩვია „ცარიელი სიტყვებით" საზოგადოების ყურადღების მიპყრობას, ახლა რთულ ვითარებაში აღმოჩნდებიან.
პარლამენტარი მიიჩნევს, რომ ის პოლიტიკოსები გაიმარჯვებენ, რომლებიც პოპულისტურ სლოგანებს კონსტრუქციულ მუშაობას ამჯობინებენ.
გასულ კვირას ტრამპმა ორბანს ნამდვილი მეგობარი, მებრძოლი და გამარჯვებული უწოდა და მას მომავალ საპარლამენტო არჩევნებში მხარდაჭერა აღუთქვა.