თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. მახაჩკალის საერთაშორისო აეროპორტი ჩინეთსა და საქართველოში ფრენების დაწყების შესაძლებლობაზე მუშაობს, იუწყება დაღესტნის ტრანსპორტის სამინისტრო.„მახაჩკალის აეროპორტი იკვლევს ჩინეთსა და საქართველოში ახალი რეისების დაწყების შესაძლებლობას. დაგეგმილი მიმართულებები მოიცავს რეისებს გუანჯოუსა და თბილისის მიმართულებით“, - ნათქვამია განცხადებაში.როგორც უწყებაში განმარტეს, აეროპორტში ახალი ასაფრენ-დასაფრენი ბილიკის მშენებლობა ხელს შეუწყობს აღნიშნული გეგმების განხორციელებას. სამუშაოები ეროვნული პროექტის „ეფექტური სატრანსპორტო სისტემის“ ფარგლებში ხორციელდება და აეროპორტის რეკონსტრუქციის მეორე ფაზის ნაწილია. ასაფრენი ბილიკის სიგრძე 3200 მეტრი, სიგანე კი 45 მეტრი იქნება.
საქართველო, დაღესტანი, ავიამიმოსვლა საქართველოში, ტურიზმი საქართველოში, საზოგადოება, ახალი ამბები
როგორც დაღესტნის ტრანსპორტის სამინისტროში განმარტეს, აეროპორტში ახალი ასაფრენ-დასაფრენი ბილიკის მშენებლობა ხელს შეუწყობს აღნიშნული გეგის განხორციელებას
თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. მახაჩკალის საერთაშორისო აეროპორტი ჩინეთსა და საქართველოში ფრენების დაწყების შესაძლებლობაზე მუშაობს, იუწყება დაღესტნის ტრანსპორტის სამინისტრო.
„მახაჩკალის აეროპორტი იკვლევს ჩინეთსა და საქართველოში ახალი რეისების დაწყების შესაძლებლობას. დაგეგმილი მიმართულებები მოიცავს რეისებს გუანჯოუსა და თბილისის მიმართულებით“, - ნათქვამია განცხადებაში.
როგორც უწყებაში განმარტეს, აეროპორტში ახალი ასაფრენ-დასაფრენი ბილიკის მშენებლობა ხელს შეუწყობს აღნიშნული გეგმების განხორციელებას. სამუშაოები ეროვნული პროექტის „ეფექტური სატრანსპორტო სისტემის“ ფარგლებში ხორციელდება და აეროპორტის რეკონსტრუქციის მეორე ფაზის ნაწილია. ასაფრენი ბილიკის სიგრძე 3200 მეტრი, სიგანე კი 45 მეტრი იქნება.