თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. რეგიონში არსებული ვითარება, უსაფრთხოების პრობლემები და მათი დაძლევის გზები განიხილა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრმა მაკა ბოჭორიშვილმა მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციის ფარგლებში ეუთოს გენერალურ მდივან ფერიდუნ სინირლიოღლუსთან გამართულ შეხვედრაზე, ნათქვამია საქართველოს საგარეო სამინისტროს პრეს-სამსახურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენცია, რომელიც წელს 13-15 თებერვალს გაიმართა, მსოფლიოში ერთ-ერთი წამყვანი ფორუმია საერთაშორისო უსაფრთხოების საკითხების განსახილველად. 2026 წელს ფორუმზე საქართველო საგარეო საქმეთა მინისტრმა წარადგენა.შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოსა და ეუთოს შორის თანამშრომლობის აქტუალური საკითხები. საგარეო უწყების ხელმძღვანელმა ხაზი გაუსვა ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების ფორმატის მნიშვნელობას და ეუთოს ჩართულობას კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პროცესში.2026 წელს მიუნხენის კონფერენციამ შეკრიბა პოლიტიკოსები, ექსპერტები და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, რათა გაეზიარებინათ მოსაზრებები გლობალურ უსაფრთხოებაზე, საერთაშორისო პოლიტიკასა და მიმდინარე გეოპოლიტიკურ გამოწვევებზე.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07ea/02/0f/297157232_56:0:1192:852_1920x0_80_0_0_b4c747fbf39aa44a95230048abd8da74.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს საგარეო პოლიტიკა, საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო , პოლიტიკა საქართველოში, პოლიტიკა, ეუთო, ახალი ამბები
21:27 15.02.2026 (განახლებულია: 23:06 15.02.2026) საგარეო უწყების ხელმძღვანელმა ხაზი გაუსვა ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების ფორმატის მნიშვნელობას და ეუთოს ჩართულობას კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პროცესში.
თბილისი, 15 თებერვალი — Sputnik. რეგიონში არსებული ვითარება, უსაფრთხოების პრობლემები და მათი დაძლევის გზები განიხილა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრმა მაკა ბოჭორიშვილმა მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციის ფარგლებში ეუთოს გენერალურ მდივან ფერიდუნ სინირლიოღლუსთან გამართულ შეხვედრაზე, ნათქვამია საქართველოს საგარეო სამინისტროს პრეს-სამსახურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენცია, რომელიც წელს 13-15 თებერვალს გაიმართა, მსოფლიოში ერთ-ერთი წამყვანი ფორუმია საერთაშორისო უსაფრთხოების საკითხების განსახილველად. 2026 წელს ფორუმზე საქართველო საგარეო საქმეთა მინისტრმა წარადგენა.
შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოსა და ეუთოს შორის თანამშრომლობის აქტუალური საკითხები. საგარეო უწყების ხელმძღვანელმა ხაზი გაუსვა ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების ფორმატის მნიშვნელობას და ეუთოს ჩართულობას კონფლიქტის მშვიდობიანი მოგვარების პროცესში.
2026 წელს მიუნხენის კონფერენციამ შეკრიბა პოლიტიკოსები, ექსპერტები და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, რათა გაეზიარებინათ მოსაზრებები გლობალურ უსაფრთხოებაზე, საერთაშორისო პოლიტიკასა და მიმდინარე გეოპოლიტიკურ გამოწვევებზე.