სპეციალური საგამოძიებო სამსახური
თბილისი, 21 იანვარი — Sputnik. საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა კონტრაბანდის ბრალდებით ორი პირი დააკავეს, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. დაკავებულებს საგამოძიებო უწყება საქართველოს საბაჟო საზღვარზე განსაკუთრებით დიდი ოდენობით არადეკლარირებული საქონლის გადმოტანას ედავება. გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ერთ-ერთი კომპანიის სახელით საბაჟო დეკლარაციაში ყალბი მონაცემები შეიტანეს. კერძოდ, საქონლის საბაჟო ღირებულება 536 ათასი ლარის ნაცვლად 48,5 ათასი ლარით დაადეკლარირეს. აღნიშნული დეკლარაციის საფუძველზე, ბრალდებულებმა სატვირთო ავტომანქანით თურქეთიდან საქართველოში სხვადასხვა სახის საქონელი, მათ შორის სუნამოები, ჰიგიენის საშუალებები, ოთახის არომატიზატორები, სანტექნიკის ინვენტარი, ენერგეტიკული სასმელები, ტკბილეული და სხვა სახის პროდუქცია შემოიტანეს. უწყების ცნობით, ავტომანქანის დათვალიერების შედეგად დადგინდა, რომ დეკლარაციაში მითითებული საქონლის უმეტესი ნაწილის ნაცვლად აღმოჩნდა 536 028 ლარის საბაჟო ღირებულების არადეკლარირებული საქონელი. გამოძიება მიმდინარეობს სსკ-ის 214-ე მუხლით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 8-დან 11 წლამდე.
საქართველო, სპეციალური საგამოძიებო სამსახური , კრიმინალი საქართველოში, ახალი ამბები
უწყების ცნობით, დანაშაულებრივი ჯგუფის სხვა წევრების გამოვლენის მიზნით გამოძიება გრძელდება.
თბილისი, 21 იანვარი — Sputnik. საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა კონტრაბანდის ბრალდებით ორი პირი დააკავეს, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
დაკავებულებს საგამოძიებო უწყება საქართველოს საბაჟო საზღვარზე განსაკუთრებით დიდი ოდენობით არადეკლარირებული საქონლის გადმოტანას ედავება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ერთ-ერთი კომპანიის სახელით საბაჟო დეკლარაციაში ყალბი მონაცემები შეიტანეს. კერძოდ, საქონლის საბაჟო ღირებულება 536 ათასი ლარის ნაცვლად 48,5 ათასი ლარით დაადეკლარირეს.
აღნიშნული დეკლარაციის საფუძველზე, ბრალდებულებმა სატვირთო ავტომანქანით თურქეთიდან საქართველოში სხვადასხვა სახის საქონელი, მათ შორის სუნამოები, ჰიგიენის საშუალებები, ოთახის არომატიზატორები, სანტექნიკის ინვენტარი, ენერგეტიკული სასმელები, ტკბილეული და სხვა სახის პროდუქცია შემოიტანეს.
უწყების ცნობით, ავტომანქანის დათვალიერების შედეგად დადგინდა, რომ დეკლარაციაში მითითებული საქონლის უმეტესი ნაწილის ნაცვლად აღმოჩნდა 536 028 ლარის საბაჟო ღირებულების არადეკლარირებული საქონელი.
გამოძიება მიმდინარეობს სსკ-ის 214-ე მუხლით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 8-დან 11 წლამდე.