ზემო ლარსი დღეს: შეზღუდვების ნაწილი მოიხსნა
მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მხოლოდ... 04.01.2026-ს, Sputnik საქართველო
2026-01-04T19:10+0400
თბილისი, 4 იანვარი - Sputnik. ზემო ლარსზე შეზღუდვების ნაწილი მოიხსნა, ინფორმაციას საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ავრცელებს.უწყების თანახმად, მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის 79-94-ე კმ (მლეთა-გუდაურის) და 93-107-ე კმ (გუდაური(ფოსტა)-კობის) მონაკვეთებზე. ამასთან, მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით.გარდა ამისა, მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და M3 კატეგორიის (გააჩნია 8-ზე მეტი დასაჯდომი ადგილი (მძღოლის ადგილის გარდა) და აქვს 5 ტონაზე მეტი სრული მასა) მგზავრთა გადასაყვანად განკუთვნილი ავტოსატრანსპორტო საშუალებების მოძრაობა გვირაბებში, განხორციელდება ცალმხრივად.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/01/0e/285632439_0:384:627:854_1920x0_80_0_0_ba76f74f6ba088736ce62600c08e55aa.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ტრანსპორტი საქართველოში, ვითარება გზებზე
მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით.
თბილისი, 4 იანვარი - Sputnik. ზემო ლარსზე შეზღუდვების ნაწილი მოიხსნა, ინფორმაციას საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ავრცელებს.
უწყების თანახმად, მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის 79-94-ე კმ (მლეთა-გუდაურის) და 93-107-ე კმ (გუდაური(ფოსტა)-კობის) მონაკვეთებზე.
ამასთან, მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით.
გარდა ამისა, მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და M3 კატეგორიის (გააჩნია 8-ზე მეტი დასაჯდომი ადგილი (მძღოლის ადგილის გარდა) და აქვს 5 ტონაზე მეტი სრული მასა) მგზავრთა გადასაყვანად განკუთვნილი ავტოსატრანსპორტო საშუალებების მოძრაობა გვირაბებში, განხორციელდება ცალმხრივად.