თბილისი, 4 იანვარი - Sputnik. პოლიტიკოსი ირაკლი შიხიაშვილი 53 წლის ასაკში გარდაიცვალა, ინფორმაცია სოციალურ ქსელში გავრცელდა.ირაკლი შიხიაშვილი მძიმე სენს ებრძოდა. რამდენიმე თვის წინ ის მკურნალობას ესპანეთის ერთ-ერთ კლინიკაში გადიოდა.2013-2014 წლებში ირაკლი შიხიაშვილი იყო თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარე, 2014-2016 წლებში - ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დირექტორი, შემდეგ იყო მოძრაობა „ქართული მარშის“ გენერალური მდივანი.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23140/25/231402533_117:0:1932:1361_1920x0_80_0_0_41465fb835a278fab25975bdbd8ff559.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, საზოგადოება, პოლიტიკა საქართველოში
23:31 04.01.2026 (განახლებულია: 23:36 04.01.2026) ირაკლი შიხიაშვილი მძიმე სენს ებრძოდა.
თბილისი, 4 იანვარი - Sputnik. პოლიტიკოსი ირაკლი შიხიაშვილი 53 წლის ასაკში გარდაიცვალა, ინფორმაცია სოციალურ ქსელში გავრცელდა.
ირაკლი შიხიაშვილი მძიმე სენს ებრძოდა. რამდენიმე თვის წინ ის მკურნალობას ესპანეთის ერთ-ერთ კლინიკაში გადიოდა.
2013-2014 წლებში ირაკლი შიხიაშვილი იყო თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარე, 2014-2016 წლებში - ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დირექტორი, შემდეგ იყო მოძრაობა „ქართული მარშის“ გენერალური მდივანი.