თბილისი, 18 ნოემბერი — Sputnik. ჭაბუა ამირეჯიბის გზატკეცილზე 19 ნოემბერს ღამის საათებში საავტომობილო მოძრაობა შეიზღუდება, ნათქვამია თბილისის მერიის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. უწყების ცნობით, შეზღუდვის მიზეზი ჭაბუა ამირეჯიბის გზატკეცილზე კლდოვანი ფერდის გაწმენდითი სამუშაოებია. გადაადგილება შეიზღუდება ჭაბუა ამირეჯიბისა და ქაქუცა ჩოლოყაშვილის გზატკეცილების კვეთასთან არსებული გვირაბიდან მიხეილ თამარაშვილის გამზირამდე არსებულ საგზაო მონაკვეთში. უწყების განცხადებით, დროის აღნიშნულ მონაკვეთში ავტომობილები გადაადგილებას შეძლებენ ქაქუჩა ჩოლოყაშვილის გზატკეცილის, სულხან ცინცაძის ქუჩისა და მიხეილ თამარაშვილის გამზირის გამოყენებით. თბილისის მერია მოსახლეობას შექმნილი დისკომფორტისთვის ბოდიშს უხდის.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/09/09/289816995_114:0:1935:1366_1920x0_80_0_0_7e42bcf487c80384b5fb6c6e4cec910e.jpgSputnik საქართველო
საავტომობილო გადაადგილება კლდოვან ფერდზე დაგეგმილი სამუშაოების გამო შეიზღუდება.
თბილისი, 18 ნოემბერი — Sputnik. ჭაბუა ამირეჯიბის გზატკეცილზე 19 ნოემბერს ღამის საათებში საავტომობილო მოძრაობა შეიზღუდება, ნათქვამია თბილისის მერიის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
უწყების ცნობით, შეზღუდვის მიზეზი ჭაბუა ამირეჯიბის გზატკეცილზე კლდოვანი ფერდის გაწმენდითი სამუშაოებია.
საავტომობილო მოძრაობა 19 ნოემბრის 24:00-დან 06:00 საათამდე სრულად შეიზღუდება.
გადაადგილება შეიზღუდება ჭაბუა ამირეჯიბისა და ქაქუცა ჩოლოყაშვილის გზატკეცილების კვეთასთან არსებული გვირაბიდან მიხეილ თამარაშვილის გამზირამდე არსებულ საგზაო მონაკვეთში.
უწყების განცხადებით, დროის აღნიშნულ მონაკვეთში ავტომობილები გადაადგილებას შეძლებენ ქაქუჩა ჩოლოყაშვილის გზატკეცილის, სულხან ცინცაძის ქუჩისა და მიხეილ თამარაშვილის გამზირის გამოყენებით.
თბილისის მერია მოსახლეობას შექმნილი დისკომფორტისთვის ბოდიშს უხდის.