თბილისი, 27 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა გურიაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს, ნათქვამია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. საგამოძიებო უწყება 45 და 47 წლის მამაკაცებს დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვა-დამზადებას ედავება. სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად ნარკოტიკული საშუალებები "მეთადონი", "ალფა-პვპ" და "კლეფედრონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს. საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის ნივთმტკიცებად ამოიღო პოლიეთილენის პაკეტები, წებოვანი ლენტები და ელექტრო სასწორი. გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს. დანაშაული 8-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/0a/02/282856129_149:0:1132:737_1920x0_80_0_0_c226297cc767997e22af42caa69031f8.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, გურია , შემთხვევები საქართველოში, შემთხვევები, კრიმინალი საქართველოში, ბრძოლა ნარკოდანაშაულთან
დანაშაული 8-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
თბილისი, 27 მარტი — Sputnik. სამართალდამცველებმა გურიაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს, ნათქვამია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
საგამოძიებო უწყება 45 და 47 წლის მამაკაცებს დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვა-დამზადებას ედავება.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად ნარკოტიკული საშუალებები "მეთადონი", "ალფა-პვპ" და "კლეფედრონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის ნივთმტკიცებად ამოიღო პოლიეთილენის პაკეტები, წებოვანი ლენტები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს. დანაშაული 8-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.