დედაქალაქის შემოსასვლელსა და გასასვლელში არსებული აბრები განახლდება
კალაძის განცხადებით, დედაქალაქის საზღვრების აღმნიშვნელი აბრები უნდა იყოს თანამედროვე და განახლებული 26.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-26T15:38+0400
თბილისი, 26 მარტი — Sputnik. თბილისის მერიის არქიტექტურის სამსახური დედაქალაქის შემოსასვლელსა და გასასვლელში არსებულ მანიშნებელ აბრებს განაახლებს. ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა კახა კალაძემ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე განაცხადა. გავრცელებული ინფორმაციით, არქიტექტურის სამსახური აბრების განახლების მიზნით კონკურსს უახლოეს მომავალში გამოაცხადებს. კონკურსში მონაწილეობა ყველა დაინტერესებულ პირს შეეძლება. კახა კალაძემ არქიტექტურის სამსახურის უფროსს დაავალა დაიწყონ შესაბამისი პროცედურები საკონკურსო წინადადებების მისაღებად.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/05/03/277319985_520:0:1159:479_1920x0_80_0_0_5b26c5987148533ec7aff3123caa90e5.jpgSputnik საქართველო
კალაძის განცხადებით, დედაქალაქის საზღვრების აღმნიშვნელი აბრები უნდა იყოს თანამედროვე და განახლებული
თბილისი, 26 მარტი — Sputnik. თბილისის მერიის არქიტექტურის სამსახური დედაქალაქის შემოსასვლელსა და გასასვლელში არსებულ მანიშნებელ აბრებს განაახლებს. ამის შესახებ დედაქალაქის მერმა კახა კალაძემ თბილისის მუნიციპალიტეტის მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე განაცხადა.
„თბილისის შემოსასვლელსა და გასასვლელში არსებული აბრები დიდი ხანია მოძველებულია, რაც ლამაზი ნამდვილად არაა. დედაქალაქის საზღვრების აღმნიშვნელი აბრები უნდა იყოს თანამედროვე და განახლებული“, - განაცხადა კალაძემ.
გავრცელებული ინფორმაციით, არქიტექტურის სამსახური აბრების განახლების მიზნით კონკურსს უახლოეს მომავალში გამოაცხადებს. კონკურსში მონაწილეობა ყველა დაინტერესებულ პირს შეეძლება.
კახა კალაძემ არქიტექტურის სამსახურის უფროსს დაავალა დაიწყონ შესაბამისი პროცედურები საკონკურსო წინადადებების მისაღებად.