© photo: Sputnik / Maksim Blinov / გადასვლა მედიაბანკშიAirbus A320
Airbus A320  - Sputnik საქართველო, 1920, 26.03.2025
ამჟამად თბილისსა და ციურიხს შორის პირდაპირი ფრენები არ არის ხელმისაწვდომი.
თბილისი, 26 მარტი — Sputnik. მიმდინარე წლის ზაფხულის სანავიგაციო სეზონიდან თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან ოპერირებას შვეიცარიული ავიაკომპანია Edelweiss Air-ი დაიწყებს. ამის შესახებ ინფორმაციას სამოქალაქო ავიაციის სააგენტო ავრცელებს.
სააგენტოს ცნობით, Lufthansa Group-ში შემავალი შვეიცარიული ავიაკომპანია Edelweiss Air-ი ფრენებს ციურიხი-თბილისი-ციურიხის საჰაერო ხაზზე განახორციელებს.
ავიარეისები 12 აპრილიდან კვირაში 2 სიხშირით - ყოველ სამშაბათს და კვირას შესრულდება. რეისები Airbus A320 ტიპის თვითმფრინავებით შესრულდება.
ამჟამად თბილისსა და ციურიხს შორის პირდაპირი ფრენები არ არის ხელმისაწვდომი და მგზავრებს სტამბოლის გავლით უწევთ აღნიშნულ მიმართულებაზე გამგზავრება.
სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ ავიაკომპანიას ფრენების შესრულებისათვის აუცილებელი ნებართვა მიმდინარე წლის 20 მარტს მიანიჭა.
უწყების ცნობით, Edelweiss Air-ი ორიენტირებულია დასვენებისა და მოგზაურობის მსურველებისთვის ტურისტული მიმართულებების შეთავაზებით. ავიაკომპანიის საქართველოს საავიაციო ბაზარზე შემოსვლა ხელმისაწვდომს გახდის საქართველოსა და შვეიცარიას შორის გადაადგილებას და ხელს შეუწყობს ევროპიდან ტურისტული ნაკადების გაზრდას.