ზემო ლარის დღეს: საქართველო-რუსეთის საზღვარზე ასობით სატვირთო დაგროვდა
საქართველო-რუსეთის საზღვარზე ტრაილერების გადაადგილება 20 მარტს უამინდობის გამო შეიზღუდა. 22.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-22T11:11+0400
თბილისი, 22 მარტი — Sputnik. „ზემო ლარსის“ საბაჟო-გამშვებ პუნქტზე რუსეთ-საქართველოს საზღვარზე გასვლას სამი ათასზე მეტი სატვირთო მანქანა ელოდება, ნათქვამია ჩრდილოეთ ოსეთის მოძრაობის მართვის ცენტრის ვებგვერდზე.საქართველო-რუსეთის საზღვარზე ტრაილერების გადაადგილება 20 მარტს უამინდობის გამო შეიზღუდა.ხუთშაბათს დილით ელექტრონულ რიგში სულ 3122 სატვირთო მანქანა დარეგისტრირდა.მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის გზა დღეისათვის ერთადერთი სახმელეთო მაგისტრალია, რომელიც საქართველოსა და სომხეთს რუსეთთან აკავშირებს, ხოლო საბაჟო-გამშვები პუნქტი "ყაზბეგი"–"ზემო ლარსი" – ერთადერთი მოქმედი გამშვები პუნქტია.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e6/03/02/264904936_42:0:2703:1996_1920x0_80_0_0_ce4141870cd29856f29b36b21facc589.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, რუსეთი, ვითარება გზებზე
საქართველო-რუსეთის საზღვარზე ტრაილერების გადაადგილება 20 მარტს უამინდობის გამო შეიზღუდა.
თბილისი, 22 მარტი — Sputnik. „ზემო ლარსის“ საბაჟო-გამშვებ პუნქტზე რუსეთ-საქართველოს საზღვარზე გასვლას სამი ათასზე მეტი სატვირთო მანქანა ელოდება, ნათქვამია ჩრდილოეთ ოსეთის მოძრაობის მართვის ცენტრის ვებგვერდზე.
ხუთშაბათს დილით ელექტრონულ რიგში სულ 3122 სატვირთო მანქანა დარეგისტრირდა.
მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის გზა დღეისათვის ერთადერთი სახმელეთო მაგისტრალია, რომელიც საქართველოსა და სომხეთს რუსეთთან აკავშირებს, ხოლო საბაჟო-გამშვები პუნქტი "ყაზბეგი"–"ზემო ლარსი" – ერთადერთი მოქმედი გამშვები პუნქტია.